HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Unikli informácie z pandemickej komisie, môžeme čakať tvrdé opatrenia

Na snímke zľava predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) a hlavný hygienik SR Ján Mikas počas tlačovej konferencie po zasadnutí Ústredného krízového štábu na Úrade vlády SR v Bratislave v pondelok 28. septembra 2020. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Krízový štáb práve rokuje o odporúčaniach pandemickej komisie. Portálu hnonline.sk sa podarilo získať informácie o tom, aké opatrenia nás pravdepodobne čakajú. Slovensku hrozí podobné zatváranie ako počas prvej vlny nového koronavírusu.

Zatvoriť by sa mali všetky stredné školy a opatrenia by mali výrazne zasiahnuť aj všetky reštaurácie, ktoré by mali mať povolené len tzv. okienkový predaj so sebou, píše o svojich zisteniach hnonline.sk.

Tvrdé obmedzenia by sa však mali dotknúť aj ďalších prevádzok. Podľa informácií z pandemickej komisie sa tiež uvažuje o zatvorení fitness centier, wellness prevádzok a plavární. Zmeny ovplyvnia aj zhromažďovanie osôb, povolené by mali byť maximálne do 6 osôb.

Okrem toho pravdepodobne dôjde aj k obmedzeniam na hraniciach. Pred dnešným rokovaním ústredného krízového štábu túto možnosť nevylúčil minister vnútra Roman Mikulec.

Slovensko s napätím čaká na výstupy z pandemickej komisie, premiér avizoval zlé správy

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info