HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

ŠKANDÁL: Minister Krajčí si do predstavenstva VšZP dosadil sesternicu. Blaha ho vyzval na odstúpenie

Erik Kaliňák a Ľuboš Blaha / Fotokoláž / Facebook (self)

Minister Marek Krajčí si do predstavenstva VŠZP dosadil svoju sesternicu, tvrdí Ľ. Blaha a E. Kaliňák. Ministrovi odkazujú: odstúpte!

Problémom tohto rodinkárstva je podľa Blahu minulosť ministrovej sesternice. Ľuboš Blaha s Erikom Kaliňákom sú presvedčení, že toto je povestná posledná kvapka a minister zdravotníctva by mal odstúpiť. Celý odkaz nájdete vo videu v článku.

Nová tvár Smeru, Erik Kaliňák a Ľuboš Blaha nakrútili video, v ktorom tvrdia, že minister zdravotníctva dosadil do predstavenstva VŠZP svoju sesternicu. Tá však ešte ako šéfka revízneho oddelenia VŠZP, podľa smerákov, neustriehla niekoľko miliónov, za čo dostala aj výpoveď.

MUDr. Beata Havelková, MPH, je bývalá vedúca odboru zdravotného a revízneho a dlhoročná odborná opora poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. Ľ. Blaha sa ministra zdravotníctva pýta, či túto osobu dosadil na zmieňované teplé miestečko a či toto nie je dôvod na odstúpenie z postu ministra.

Neuveriteľné: Slováci sú druhí najchudobnejší v únii a zadĺžení až po uši!

Nasleduje bohatý výpočet prešľapov ministra. Vyčítajú mu, že nepomáhal počas pandémie lekárom sestrám, záchranárom či medikom. Sľúbené odmeny zamestnanci rezortu zdravotníctva stále nedostali a chýbajú im aj ochranné pomôcky, na nákup ktorých bolo dosť času v lete. Tento čas sa však na prípravu evidentne v rezorte zdravotníctva nevyužil.

Ďalej si autori videa všímajú, že slovenskí vedci na východe prišli s prelomovým patentom na ventilátor, ktorý chce celý svet od Slovenska kupovať. My sme však patent predali do USA, kde sa bude vyrábať vo veľkom. Marekovi Krajčímu vyčítajú aj podiel na rozbití Inštitútu zdravotnej politiky, z ktorého odišlo veľa odborníkov.

Ďalším bodom sváru je výmena riaditeľov nemocníc. Kaliňák a Blaha ministrovi vyčítajú, že kritériom pre výber riaditeľov je, či kandidát je alebo nie je členom nejakej náboženskej ustanovizne. Byť veriacim človekom však podľa autorov videa ešte neznamená, že takáto osoba zvládne viesť nemocnicu. Výsledkom je, že lekári po celom Slovensku sa búria.

Harabin varuje policajtov: Neudeľujte pokuty za rúška, lebo trestnoprávne zodpovední budete vy!

Záverom smeráci ministrovi adresujú slová: „Pán minister, nezvládate to. Nejde len o „našich“, vašich ľudí. Vaše zotrvanie vo funkcii už doslova ohrozuje Slovákov.“

A preto mu odkazujú: „Pán Krajčí, už nečakajte na žiadne ďalšie znamenie, a odstúpte“.

Bude Krajčí obetným baránkom? V kuloároch sa už šušká o jeho nástupcoch

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info