HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Fínsko malo až päťkrát viac ochorení na Covid-19 ako sa predpokladalo

Ilustračný obrázok/pixabay
Najnovšia správa o teste na protilátky odhalila, že skutočný rozsah rozšírenia koronavírusu vo Fínsku radar nezaznamenal z dôvodu nedostatočného testovania počas prvej vlny pandémie, informuje portál RT.

Fínsky inštitút pre zdravie a starostlivosť o zvieratá (THL) začal testovať protilátky začiatkom apríla, keď krajinu ohnisko pandémie zasiahlo prvýkrát. Hoci podiel ľudí s protilátkami „zostal na nízkej úrovni, výsledky naznačujú, že „počas prvej vlny pandémie  došlo k 1,5 až päťkrát viac nakazeným v porovnaní s potvrdenými klinickými prípadmi získanými z Národného registra infekčných chorôb,“ uvádza sa v stredajšom vyhlásení THL.

Šéf THL pre zdravotnú bezpečnosť Mika Salminen uviedol, že rozdiel v počtoch sa dá do veľkej miery vysvetliť nedostatkom testovacích kapacít počas prvého týždňa vypuknutia pandémie. Rovnako ako mnoho európskych krajín, aj Fínsko sa snaží zvládnuť nový rozmach infekcií spôsobených Covidom-19. V utorok bolo zaznamenaných celkovo 227 prípadov, čo bol rekordne vysoký nárast od začiatku nových prípadov zaznamenaných začiatkom apríla.

Česká vláda uvažuje o Lockdowne

Premiérka Sanna Marinová uviedla, že situácia sa „rýchlo zhoršuje“ a sľúbila odhaliť nový súbor opatrení proti šíreniu choroby.

THL vo štvrtok tiež uviedla, že počet nových prípadov za posledný mesiac „významne“ vzrástol . „Vo viac ako polovici nových prípadov zostáva zdroj infekcie nejasný,“ uviedli úradníci.

„Som dokonalý fyzický exemplár“: Trump tvrdí, že porazil Covid-19, pretože je „mimoriadne mladý“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info