HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

V jednej z prešovských škôl musia prejsť na dištančné vyučovanie, v ďalšej je v karanténe 40 žiakov

Ilustračné foto : SITA

 Žiaci v Základnej škole Šrobárova v Prešove prechádzajú na dištančnú formu vzdelávania. Dôvodom je výskyt ochorenia COVID-19, ktoré bolo potvrdené u trénera hokejovej akadémie, ktorú navštevujú niektorí žiaci tejto školy. Pozitívne testovaný bol aj jeden žiak druhého stupňa.

Ako informoval hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek, škola vyhlásila po konzultácii s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Prešove pre všetkých žiakov riaditeľské voľno na piatok 9. a pondelok 12. októbra, keď bude vyučovanie zabezpečené online prostredníctvom systému Edupage.

„Výnimkou je jedna trieda druhého stupňa, v ktorej mal pozitívny test na ochorenie COVID-19 jeden zo žiakov. Všetci jeho spolužiaci preto musia zostať v povinnej karanténe do soboty 17. októbra. Vzdelávať sa budú tiež dištančnou formou. V domácej izolácii je aj 12 učiteľov z tejto školy,“ uviedol Tomek.

Stojíme na strane bieloruských občanov, tvrdí Šeliga

Ako pre agentúru SITA Tomek dodal, ďalší potvrdený prípad sa vyskytol u jedného žiaka Základnej školy Šmeralova. Z tohto dôvodu sú na škole od stredy 7. októbra zatvorené dve triedy na prvom stupni. „Približne 40 žiakov zostalo doma v povinnej karanténe. V domácej izolácii zostávajú dve učiteľky a dve vychovávateľky. Pre uvedené dve triedy je zabezpečené vyučovanie dištančnou formou,“ uviedol Tomek.

Mesto Prešov má vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti 12 základných škôl, v ďalších prebieha vyučovací proces bez obmedzení. V súvislosti s ochorením COVID-19 zatiaľ nemuseli zatvoriť ani jednu z 20-tich mestských materských škôl.

Čaputová vymenovala do funkcie podpredsedníčky Najvyššieho súdu SR Andreu Moravčíkovú

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info