fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

V súvislosti s pandémiou sme zaslali školám 66 miliónov eur, tvrdí Gröhling

Na snímke minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling. FOTO TASR - Pavel Neubauer

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 doposiaľ zaslalo školám 66 miliónov eur. Informuje o tom šéf rezortu školstva Branislav Gröhling (SaS) na sociálnej sieti.

Na kompenzáciu miezd pre zamestnancov materských škôl išlo doteraz 29 miliónov eur. Školám sa posielali financie aj na zabezpečenie dezinfekcie, dezinfekčných prostriedkov a iné výdavky v súvislosti s hygienicko-epidemiologickými opatreniami.

„Na základné školy sme poslali deväť miliónov eur. Ministerstvo financií umožnilo prečerpať 8,5 milióna eur a 552.000 eur bolo z rozpočtu kapitoly ministerstva školstva,“ priblížil Gröhling. Na stredné školy išlo na tento istý účel 7,5 milióna eur. Na vysoké školy rezort školstva poslal 19,8 milióna eur.

„Okrem toho sme školám pred letom poslali 375.000 eur na tlač materiálov a pracovných listov pre žiakov bez internetu a podobný balík chystáme pre tento prípad aj teraz,“ uviedol šéf rezortu školstva. Podiel žiakov, ktorí sa učia doma, sa v septembri hýbal okolo jedného percenta. „Znamená to, že každý deň sa približne 99 percent žiakov aj naďalej učilo v školách a vyhli sme sa plošnému uzatvoreniu škôl,“ uzavrel Gröhling.

Ďalšia blamáž: Namiesto technickej revolúcie nám hrozia pokuty pre 5G sieť

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info