HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

43% globálnych aktívnych smartfónov bude do roku 2023 pripravených na 5G

Ilustračné foto / Pixabay

Rok 2020 predstavuje pre všeobecný trh s mobilnými telefónmi nové míľniky, pretože počet aktívnych používateľov smartfónov dosiahne úroveň 3,5 miliardy (43 percent) z celej globálnej populácie, uviedol portál Newzoo, informuje portál RT.

V súlade so správou spoločnosti Global Mobile Market, bude Čína predstavovať viac ako štvrtinu celosvetového počtu užívateľov smartfónov v roku 2020, a to z regiónov, ako je centrálno-južná Ázia, subsaharská Afrika, juhovýchodná Ázia a Latinská Amerika, pričom udávať trend z dôvodu zvýšenia penetrácie inteligentných telefónov a zlepšenia (mobilnej) internetovej infraštruktúry v týchto oblastiach.

Správa ukázala, že takmer 200 miliónov aktívnych smartfónov bude do konca roka pripravených na 5G, čo bude predstavovať iba päť percent z globálneho počtu. Toto číslo bude naďalej rásť a do roku 2023 dosiahne 4,8 miliárd, pričom 42,7 percent z nich je kompatibilných s technológiou 5G.

S väčšinou používateľov mobilných telefónov, ktorí hrajú na telefónoch hry, bude na konci roku 2020 2,5 milióna hráčov a toto číslo sa tiež zvýši do roku 2023. Tento rok dosiahnu globálne výnosy z mobilných hier 77,2 miliárd dolárov, čo je medziročne viac ako 13 percent v minulom roku. V roku 2023 majú prekročiť hranicu 100 miliárd dolárov.

„5G má nejaké komplikácie, ale prichádza astronomický rast,“ uviedol portál Newzoo a podrobne uviedol, že pre roky 2020 a 2021 komplikácie hromadného nasadenia 5G vyvolali komplikácie z Covid-19, „revolúcia 5G však aj tak prichádza.“

Moskovská kamerová technológia pre rozpoznávanie tvárí sa rozšíri do ďalších desiatich ruských miest

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info