fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Rusko pridáva na zoznam zakázaných webov aj najväčšiu burzu kryptomien Binance

Bitcoin / Pixabay

Federálna služba pre dohľad nad komunikáciami, informačnými technológiami a masmédiami (Roskomnadzor) si na svoj zoznam zakázaných webov pridala Binance, poprednú svetovú burzu kryptomien. Napriek tomu, že bol zakázaný, prístup na webovú stránku sa nezastavil, informuje portál RT.

Podľa oznámenia spoločnosti jej pridanie na zoznam obmedzených webových stránok súvisí s výmenou aktív, ako je Bitcoin, najznámejšia kryptomena.

Aj keď je to teraz zakázaná stránka, Rusi sa môžu bez problémov prihlásiť a obchodovať s kryptomenami. Podľa oficiálnej webovej stránky Roskomnadzor bol web uvedený na zoznam 2. júna, ale „prístup nie je obmedzený.“

„Neboli sme predtým informovaní o existencii akýchkoľvek nárokov alebo súdnych rozhodnutí orgánov činných v trestnom konaní, civilných vládnych služieb alebo súdnictva,“ uvádza sa vo vyhlásení spoločnosti. „Konzultujeme to s našimi právnymi špecialistami.“

Moderna, Pfizer a AstraZeneca požadujú okamžité schválenie svojich vakcín

Binance tiež ubezpečil ruských používateľov, že ich finančné prostriedky sú v bezpečí.

Binance nie je prvým webom spojeným s kryptomenami, ktorý bol pridaný na zoznam zakázaných webov spoločnosti Roskomnadzor. Minulý mesiac štátny cenzor zablokoval bestchange.ru, ktorý slúži ako agregátor rôznych búrz.

Toto leto podpísal ruský prezident Vladimir Putin zákon, ktorý umožňuje legálny obeh kryptomien v Rusku. Podľa nového zákona, ktorý vstúpi do platnosti v januári 2021, bude ruským občanom legálne umožnené nakupovať a predávať bitcoiny, čím sa kryptomeny dostanú zo „šedej zóny“. Nový zákon však kryptomenám nezíska oficiálny štatút zákonného platidla.

NASA premenila údaje z vesmírnych ďalekohľadov na nádherné symfónie (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info