HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Kollár Zelenskyjmu predostrel záujem o rozvíjanie vzťahov medzi NR SR a Najvyššou radou Ukrajiny

Boris Kollár / Facebook (Hamor Hamor)

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) predostrel ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskyjmu záujem o rozvíjanie vzťahov medzi Národnou radou SR (NR SR) a Najvyššou radou Ukrajiny a zároveň snahu nadviazať aj na „úspešné fungovanie poslaneckých skupín priateľstva z predchádzajúcich volebných období“.

Parlamentnú diplomaciu je totiž podľa neho možné využiť na zviditeľnenie Slovenska na Ukrajine a opačne. V tlačovej správe o tom informoval Odbor komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR.

Kollár zároveň dodal, že pri pohľade do nedávnej minulosti vidí potrebu obnoviť dialóg, najmä na úrovni vedenia parlamentov Slovenska a Ukrajiny. Predseda parlamentu v rámci dnešného prijatia ukrajinskému prezidentovi potvrdil, že Slovensko podporuje suverenitu a územnú celistvosť Ukrajiny.

Vyjadril aj záujem o transformáciu a reformy na Ukrajine s cieľom jej postupného približovania k európskym integračným štruktúram. Na dnešnom stretnutí diskutovali aj o zastúpení ukrajinských škôl na Slovensku, ktorých počet v uplynulých rokoch klesol. Poslanec NR SR a podpredseda Prešovského samosprávneho kraja Jozef Lukáč (Sme rodina) ukrajinskému prezidentov prisľúbil, že garantuje zachovanie ukrajinského gymnázia v Prešove.

Matovič musí zaplatiť pokutu za porušenie zákona! Jej výška sa ale tají

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info