fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Tretia ruská vakcína proti Covid-19 dostala zelenú, aby mohla zahájiť klinické testovania na 3 000 dobrovoľníkoch

Vakcína proti SARS-CoV-2 / Pixabay

Ruské ministerstvo zdravotníctva požehnalo ďalšej domácej vakcíne proti koronavírusom, ktorá bola založená na umelo oslabenom alebo „zabitom“ víruse, informuje portál RT.

Približne 3 000 dobrovoľníkov sa zúčastní na klinických skúšok, ktoré sa majú uskutočniť v Petrohrade, Novosibirsku a Kirove, ktoré je vzdialené približne 900 km severovýchodne od Moskvy. Federálne vedecké stredisko Chumakov pre výskum a vývoj imunitných a biologických produktov, ktoré vakcínu vyvinulo, sa v utorok podelilo o najnovšie informácie s ruským denníkom RBK.

Centrum upozornilo, že testovania „vyhovejú požiadavkám Svetovej zdravotníckej organizácie a medzinárodných regulačných orgánov“ a zároveň poskytnú výskumníkom „spoľahlivý objem vedeckých údajov“.

Dobrovoľníci budú izolovaní v nemocničnom prostredí a sledovaní 16 dní po zaočkovaní. Podľa riaditeľa centra Aidara Ishmukhametova sa testy majú skončiť v novembri.

Poplach v Číne: V továrni na vakcíny prepukla ďalšia nákaza. Tisícky ľudí je infikovaných!

Vakcína je založená na zničenej alebo umelo oslabenej vírusovej častice, ktorá nie je schopná spôsobiť chorobu.

Tento typ vakcíny sa všeobecne považuje za nízkorizikový pre ľudí, ktorých imunitný systém je už narušený.

Toto je tretia ruská vakcína proti Covid-19, ktorá bola schválená pre rozsiahle pokusy na ľuďoch. Posledný pokus s ruskou priekopníckou vakcínou Sputnik V, oficiálne registrovaný 11. augusta, je v plnom prúde. Už približne 60 000 ľudí dobrovoľne súhlasilo so zaočkovaním vakcínou, ktorá bola vyvinutá renomovaným moskovským výskumným centrom pre epidemiológiu a mikrobiológiu, informoval začiatkom tohto týždňa moskovský starosta Sergej Sobyanin.

EpiVacCorona, ďalšia ruská vakcína, ktorú navrhlo Štátne výskumné stredisko pre virológiu a biotechnológiu Vektor, je v súčasnosti v procese registrácie. Od polovice augusta sa podrobuje skúškam druhej fázy.

Aj druhý dobrovoľník zaočkovaný vakcínou AstraZeneca údajne trpí neurologickou poruchou

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info