HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Na Slovensku je celkovo zatvorených 18 škôl, potvrdil B. Gröhling

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling. Foto: SITA/Úrad vlády SR

Na Slovensku je k strede z dôvodu ochorenia COVID-19 úplne zatvorených 18 škôl. Ide o mierny nárast, v pondelok 21. septembra ich bolo 17. Pred rokovaním vlády to potvrdil minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS).

Ďalších 64 škôl má uzatvorenú niektorú z tried. „Celkovo je zatvorených 226 tried, doma je 8693 detí. Stále sa hýbeme niekde v jednom percente detí, ktoré prechádzajú na dištančné vzdelávanie,“ uviedol minister školstva. Ako tvrdí, situácia je pod kontrolou. „Ak ju tak budeme zvládať kontinuálne celý rok, budem spokojný. Musíme sa pripraviť na to, že školský rok bude veľmi dynamický,“ poznamenal šéf rezortu školstva.

Minister uviedol, že bude odporúčať, aby sa rúška na školách nosili aj po 1. októbri. Rezort školstva inicioval mechanizmus, aby boli každý deň k dispozícii čerstvé informácie o tom, čo sa v školstve deje. Ide o platformu COVID – školský semafor na získavanie informácií od riaditeľov škôl a školských zariadení o vývoji epidemiologickej situácie.

Opäť zaujímavý „príbeh“ advokáta. Tentokrát sa týka obhajcu zadržaného Makóa

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info