HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici rozhoduje o väzbe Ľudovíta M.

Vo štvrtok 17. septembra Ľudovíta Makóa polícia zatkla v rámci akcie s názvom Boží mlyn a teraz ho prokurátori za spoluprácu s vyšetrovateľmi pustili na slobodu, ba podmienečne mu zastavili trestné stíhanie. FOTO TASR - Ján Krošlák

Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Banskej Bystrici rozhoduje o väzobnom stíhaní bývalého riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta M. Obvinený je zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zločinu obmedzovania osobnej slobody a obzvlášť závažného zločinu vydierania.

Návrh na väzobné stíhanie Ľudovíta M. podal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) na ŠTS v piatok (18. 9.), polícia obvineného zadržala vo štvrtok (17. 9.) ráno. Návrh na väzobné stíhanie mal prokurátor podľa hovorkyne ÚŠP podať z dôvodu obavy pred kolúznym konaním a obavy z pokračovania trestnej činnosti.

K trestnej činnosti malo podľa štvrtkového vyjadrenia hovorcu Prezídia Policajného zboru Michala Slivku dôjsť v rokoch 2011 až 2017. Dve osoby sú trestne stíhané za podporovanie zločineckej skupiny takáčovcov a činnosti v jej prospech. „V tejto súvislosti sú štyria z obvinených vrátane zadržaného Ľ. M. stíhaní za obmedzovanie osobnej slobody a Ľ. M. aj za vydieranie. V tejto časti vyšetrovania ide o trestnú činnosť z roku 2011,“ povedal Slivka.

Prípad Jankovskej svata trenčianskému súdu odňali

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info