fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO ŠPORT

Volko predviedol v Košiciach domáce historické maximá na 60 yardov, ale zdolal ho Čech Záleský

Ján Volko. FOTO - TASR

Centrum Košíc po roku opäť ožilo atletikou a míting JBL Jump Fest pri majestátnom Dóme sv. Alžbety priniesol v krátkych behoch niekoľko rekordných časov. Padli v každom zo šprintov na 60 yardov (54,864 m) – hladkom i prekážkovom.

Najlepší slovenský šprintér Ján Volko si odskočil do Košíc medzi svojimi vystúpeniami v Ostrave na Zlatej tretre a mítingom P-T-S v Šamoríne. Halový majster Európy na 60 m z Glasgowa 2019 predviedol dva najlepšie výkony slovenskej histórie na 60 yardov, v prvom behu 6,34 sekundy, v druhom bol ešte o stotinku rýchlejší: 6,33.

Na prvenstvo to však nestačilo, dvakrát ho zdolal šiesty na stovke na vlaňajšej Svetovej univerziáde v Neapole Čech Dominik Záleský. V prvom behu zlepšil rekord mítingu Turka jamajského pôvodu Emreho Barnesa z minulého roku o štyri stotiny na 6,31, v druhom potom z tohto výkonu stiahol ešte dve stotinky (6,29).

Ministerstvo vnútra už zaregistrovalo stranu Pellegriniho Hlas – sociálna demokracia

“Som rád, že som mohol podporiť skvelú akciu s tradične výbornou atmosférou. V tejto dobe je dôležité zostať s ľuďmi a nezanevrieť na súťaženie. Som zdravý, nič ma nebolí a to ma teší. Bežalo sa mi fajn, mám radosť z dobrých výkonov,” komentoval Volko na špecializovanom webe atletika.sk.

O druhý slovenský vrchol vo štvrtok podvečer na Alžbetinej ulici sa postaral prekážkar Matej Baluch. Čas 7,69 s na 60 yardov prekážok v podaní člena AŠK Slávia Spišská Nová Ves je rovnako slovenské historické maximum. Bronzový na 400 m prekážok z juniorských ME 2019 stiahol z vlastného vlaňajšieho maxima štyri stotiny. Baluch sa rovnako ako Volko v piatok predstaví na vrchole slovenskej atletickej sezóny v Šamoríne.

Aj na 60 yardov prek. padli rekordy košického mítingu v oboch behoch. V prvom dominoval Poliak Krzysztof Kiljan časom 7,44, v druhom behu bol ešte rýchlejší ďalší poľský prekážkar Dominik Staskiewicz: 7,41.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info