fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Lekárska komora dúfa, že odmeny zdravotníkom v prvej línii prídu čo najskôr

Ilustračné foto - TASR - Ján Krošlák

Slovenská lekárska komora (SLK) dúfa, že odmeny zdravotníkom v prvej línii prídu čo najskôr a nie až o niekoľko týždňov, ako avizoval minister zdravotníctva Marek Krajčí. Informovala o tom mediálna manažérka SLK Nancy Závodská.

„Rovnako sme zachytili ministrove vyjadrenia, že osloví jednotlivé zložky a organizácie, aby mu určili ľudí v prvej línii,“ uviedla s tým, že komoru v tejto súvislosti zatiaľ nikto neoslovil.

„Veríme však, že ak by k tomu aj neprišlo, budú odmeny diferencované podľa zásluh a nakoniec budú všetci lekári, ako i ostatní zdravotníci, spokojní nielen s odmenou, ale predovšetkým s prejavenou úctou našej spoločnosti aj voči tejto profesii v týchto nie ľahkých časoch boja s COVID-19,“ doplnila Závodská.

Ako v stredu uviedol minister zdravotníctva, rezort na odmeny pre zdravotníkov v prvej línii získal takmer 38 mil. eur. Peniaze budú prerozdeľovať takmer 56-tisíc ľuďom v najbližších týždňoch. Odmeny pôjdu do ústavných zdravotných zariadení, ambulancií, dopravnej zdravotnej služby, dostanú ich aj záchranári a farmaceuti.

Polícia zadržala bývalého šéfa protikorupčnej jednotky NAKA R. Krajmera

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info