fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Rusko a Srbsko uskutoční v najbližších dňoch vojenské cvičenie v Bielorusku

Bieloruskí vojaci vypĺňajú svoje volebné lístky vo volebných miestnostiach počas prezidentských volieb v Minsku, Bielorusko, nedeľa 9. augusta 2020. / SITA (AP Foto / Sergei Grits)

Spúšťa sa vojenské cvičenie spojencov na území Bieloruska.

Ruská a srbská armáda sa presunie 10. – 15. septembra do Bieloruska na vojenské cvičenia. Armádne jednotky Bieloruska, Ruska a Srbska precvičia spoločné akcie v boji proti terorizmu – informuje portál tass.com.

O začiatku cvičenia informovalo bieloruské ministerstvo obrany v utorok na televíznej stanici Telegram. “Mnohonárodné bielorusko-rusko-srbské vojenské cvičenia Slovanské bratstvo 2020 sa budú konať na Brestskom vojenskom priestore 38. výsadkovej brigády,” informovalo ministerstvo. “Príchod účastníkov je plánovaný od 10. do 15. septembra.”

Manévrom bude veliť bieloruský zástupca špeciálnych síl. Vojaci z Bieloruska, Ruska a Srbska budú cvičiť spoločné akcie v boji proti terorizmu, oznámilo ministerstvo. 2. septembra diskutovali náčelníci generálneho štábu Ruska a Bieloruska Valerij Gerasimov a Alexander Volfovič o bilaterálnej vojenskej spolupráci a príprave na cvičenia Slovanského bratstva 2020 v Bielorusku a strategického cvičenia Kavkaz 2020, ktoré sa uskutoční v Rusku.

Nácviky Slovanského bratstva sa po prvýkrát v Rusku uskutočnili v trilaterálnom formáte v roku 2015. V novembri 2016 ich hostilo Srbsko a Bielorusko v roku 2017. V roku 2018 sa nácviky opäť konali v Rusku.

Lavrov tvrdí, že niektoré opozičné sily chcú premeniť Bielorusko na druhú Ukrajinu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info