fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Putinovi údajne hrozí sprisahanie

Fotokoláž (via Shutterstock)

Skupinu sprisahancov majú podľa bývalého príslušníka KGB tvoriť priamo ľudia z tajnej služby FSB, ministerstva obrany a samotnej prezidentskej administratívy. Uviedol portál News.rambler.ru.

„Zradcovia, ktorí organizujú sprisahanie proti ruskému prezidentovi Vladimírovi Putinovi, stále pracujú v ruských štátnych štruktúrach,“ uviedol Jurij Švec, bývalý spolužiak hlavy ruského štátu v niekdajšej službe KGB. Podľa Šveca aj v súčasnosti posúvajú informácie o ruskom prezidentovi americkej rozviedke pracovníci terajšej tajnej služby FSB, ministerstva obrany a samotnej prezidentskej administratívy.

Švec zdôraznil, že o spolupráci ruských štátnych zamestnancov s Američanmi sa dozvedel priamo od jedného zo „zradcov“.

Čínski hackeri zaútočili na ruské organizácie

Zdroj bývalého dôstojníka KGB tvrdí, že v súčasnosti bola spomedzi ruských úradov a orgánov činných v trestnom konaní vytvorená skupina „sprisahancov“, ktorá posúva informácie USA. Švec je presvedčený, že ide o spoluprácu so zamestnancami americkej Ústrednej spravodajskej služby CIA. Podľa neho dostávajú informácie, vďaka ktorým sa snažia „kompromitovať“ hlavu ruského štátu.

Švec dokonca menoval i jedného z pravdepodobných sprisahancov. Má ním byť politológ Valerij Solovej. Ten údajne verejne priznal spoluprácu s americkými spravodajcami. Žiadne ďalšie dôkazy o sprisahaní ale bývalý Putinov spolužiak neposkytol.

Každopádne, ešte v januári 2019 zatkli v Srbsku 21-ročného Armina Alibašiča podozrivého z prípravy pokusu o zavraždenie ruského prezidenta Vladimíra Putina počas jeho návštevy krajiny. U mladého muža našli zbrane a chemikálie na výrobu bômb. A tiež vlajku teroristickej organizácie Islamský štát.

Kremeľ nevidí najmenšie riziko, že by Nemecko blokovalo Nord Stream 2

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info