HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

O previerku prišla po Bonule aj SBS Vel Security

Foto: ilustračné, Thinkstockphotos

Po súkromnej bezpečnostnej službe Bonul prišla o bezpečnostnú previerku aj ďalšia SBS, konkrétne Vel Secirity. Ako ďalej uvádza spravodajský portál Aktuality.sk, firma v minulosti patrila sestre väzobne stíhaného podnikateľa Norberta B. Miriam Gombíkovej.

Spoločnosť Vel Security má podľa portálu ročný obrat v miliónoch eur. V roku 2016 zarobila napríklad 7,7 milióna eur. Portál zároveň poukázal na prepojenie tejto SBSky s Bonulom. „Finančné operácie medzi dvojicou bezpečnostných firiem vzbudzujú podozrenie, že Bonul do Vel Security prelieval zisky. Podľa účtovných dát pochádzajúcich z policajného vyšetrovania vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa Bonul na tržbách Vel Security podieľal v rokoch 2014-2017 až troma štvrtinami,“ napísali Aktuality.sk.

Aktuality.sk zároveň pripomínajú, že Vel Security má podľa Centrálneho registra zmlúv uzavretých 26 zmlúv so štátnymi inštitúciami. Najväčšou je zmluva na dodávku bezpečnostného systému pre Zbor väzenskej a justičnej stráže za 8,7 milióna eur.

„Vel Security túto zákazku získala v súťaži s Bonulom. Súťaž preveroval pre podozrenia z kartelovej dohody aj Protimonopolný úrad. Prešetrovanie bolo ukončené v decembri 2018 bez nálezu,” uviedol portál. Dodal, že bezpečnostnú službu zároveň preveruje Okresný súd v Žiline pre podozrenia z nepravdivého zápisu v protischránkovom registri.

Pekári kritizujú nárast minimálnej mzdy a avizujú možné prepúšťanie

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info