HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Pod Rysmi prišla o život poľská turistka

Ilustračné foto - TASR

Na Rysoch vo Vysokých Tatrách zomrela 22-ročná poľská turistka. V stredu skoro ráno boli horskí záchranári požiadaní o pátranie po poľskej turistke, ktorá sa nevrátila z túry.

Informuje o tom Horská záchranná služba (HZS) na svojej webstránke. V utorok mala mladá žena v pláne ísť na Rysy. Jej známa zostala na Chate pod Rysmi. Keďže jej kamarátka sa nevrátila, požiadala o pomoc HZS. To, že hľadaná žena bola na vrchole, neskôr potvrdila snímka jedného z fotografov, ktorý sa v tom čase na danom mieste nachádzal.

Horskí záchranári odovzdali informáciu aj kolegom z poľského TOPRu, ktorí už o skutočnosti vedeli a preverili, či hľadaná náhodou nezišla na ich stranu. Poľskí záchranári preleteli vrtuľníkom oblasť Rysov. Zo vzduchu spozorovali v západnej stene pod vrcholom zo slovenskej strany nehybné telo.

Informácie o polohe s GPS súradnicami odovzdali záchranárom HZS. Pod Rysy smeroval aj vrtuľník Ministerstva vnútra SR, ktorý záchranárov vysadil v blízkosti miesta, kde sa hľadaná žena nachádzala. Telo spustili o 40 metrov nižšie na miesto dostupnejšie pre transport vrtuľníkom. Telesné pozostatky boli po leteckom presune odovzdané polícii v Starom Smokovci.

Dokonca aj Bránik sa tvrdo pustil do Lipšica. Tieto slová tak ľahko nestrávi!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info