fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Ministerka diskutuje o zmenách v justícii priamo na súdoch, tvrdí Kolíková

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. FOTO - TASR

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) diskutuje so sudcami o zmenách v justícii priamo na súdoch. Informuje o tom Peter Bubla z tlačového oddelenia rezortu spravodlivosti.

Kolíková to uviedla po videokonferncii so zástupcami Európskej komisie pre efektívnu justíciu (CEPEJ). Spolupráca s komisiou spočíva napríklad v konzultáciách, dodaní expertných stanovísk a analýz, či v usporiadaní odborných stretnutí za okrúhlym stolom.

Bubla priblížil, že o kľúčových zmenách v justícii sa rozhodla diskutovať so sudcami na spoločných stretnutiach priamo na súdoch. „Prvé kolo takejto debaty absolvovala minulý týždeň na súdoch v Košickom a Prešovskom kraji, tento aj budúci týždeň pokračuje v návštevách ďalších krajských súdov,“ uviedol.

„Lipšic sa ukázal ako impotentný a prislabý“ tvrdí Harabin

Ministerka zástupcom CEPEJ priblížila svoje plány a priority na najbližšie obdobie. Prehĺbenie spolupráce sa týka projektu váženia prípadov, ale aj prípravy novej súdnej mapy.

„Vnímam, že verejnosť očakáva v oblasti justície zásadné zmeny. Tie nemožno odkladať. Preto vítam pomoc expertov Európskej komisie pre efektívnu justíciu, ktorí nám vedia poskytnúť cenné informácie ale aj spätnú väzbu, či ideme pri príprave reforiem správnym smerom,“ povedala Kolíková.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info