fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

V pondelok na Slovensku pribudlo 91 prípadov nákazy koronavírusom

koronavirus covid
Ilustračný obrázok © Shutterstock

V pondelok pribudlo 91 infikovaných koronavírusom. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Od prepuknutia ochorenia COVID-19 sa tak na Slovensku nakazilo už 4 727 osôb. V pondelok urobili laboratóriá 2 891 testov, spolu otestovali už viac ako 360-tisíc vzoriek. Nepribudlo žiadne úmrtie, vyliečilo sa 77 ďalších pacientov. Koronavírus zatiaľ na Slovensku prekonalo 2 913 ľudí.

Ako uviedlo Ministerstvo zdravotníctva SR na svojej webovej stránke, v nemocniciach je s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň hospitalizovaných 110 ľudí, z nich potvrdené ochorenie má 90 pacientov. Na JIS je 17 ľudí, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje sedem pacientov. Počet aktívnych prípadov na Slovensku je aktuálne 1 777.

Najviac pozitívne testovaných bolo vyšetrených v okresoch Bratislavy, a to 31. Nasleduje okres Nitra s 13 prípadmi a okres Tvrdošín so šiestimi prípadmi. Po troch infikovaných odhalili testy v okresoch Humenné, Malacky, Púchov, Senec, Šaľa a Trnava, po dvoch v okresoch Michalovce, Pezinok, Prievidza, Ružomberok, Senica, Skalica a Trebišov a po jednom v okresoch Banská Bystrica, Kysucké Nové Mesto, Liptovský Mikuláš, Nové Zámky, Považská Bystrica, Prešov, Vranov nad Topľou, Zvolen a Žilina. Je medzi nimi 53 žien a 38 mužov, sú vo veku od 1 do 90 rokov.

Bukovský vyzýva nosiť na rúšku symbol odporu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info