fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
KAUZY SLOVENSKO

Keď chýbajú dôkazy… alebo odkaz zo Slovenska aj pre českú políciu

Obžalovaný Marian K. (uprostred) a jeho obhajca Marek Para na verejnom zasadnutí predbežného prejednania obžaloby vo veci vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku 19. decembra 2019. FOTO TASR - Martin Baumann

České médiá sa aj po týždni vracajú k oslobodeniu Mariana Kočnera v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka.

“Len niekoľko rýchlych poznámok, ktoré majú platnosť aj u nás”, píše portál hlidacipes.org. A stručne sa venuje tomu, kde v slovenskom najsledovanejšom procese nastala základná chyba.

Polícia si raz a navždy bude musieť nechať zájsť chuť na splietanie “faktov” pre súd nielen z odposluchov, ale najnovšie aj z rôznych komunikačných nástrojov. Stará dobrá kriminalistická práca vedie cez tvrdé nespochybniteľné dôkazy, kedysi sa im hovorilo priame. Rôzne reťazce domnienok a predpokladov, nahrádzajúce priznanie, jednoducho nefungujú.

Mikuláš Černák tvrdí, že jeho súd rovnako prehlasovali dvaja sudcovia a predsa sedí v base

Mediálna masáž, keď je vopred všetko popísané a rozhodnuté v médiách, ukazuje znovu svoju najväčšiu slabinu: komu slúži a prečo? Aj u nás ( v ČR – pozn. red. HD) znovu a znovu vidíme snahu polície a žalobcov ovplyvňovať mienku únikmi zo spisov, najmä keď sa prípad nevyvíja podľa niekoho predstáv. A opisovači únikov sú stále v redakciách žiadaným tovarom.

Justícia býva ľahkou obeťou, často ale nie je vinníkom ona.

So zvyškom sa bude musieť popasovať slovenská spoločnosť, najmä s faktom, že im po slobode behá objednávateľ vraždy.

Prokuratúra bola nepresvedčivá, myslí si Kuciakova kolegyňa Holcová

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info