fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO ŠPORT

Súperom Jána Volka na mítingu P-T-S bude aj Čech Jan Veleba

Ján Volko. Foto: SITA/AP

Súperom elitného slovenského šprintéra Jána Volka bude na piatkovej stovke na mítingu P-T-S v Šamoríne aj 30-ročný spoludržiteľ českého rekordu na tejto trati Jan Veleba, ktorý Bratislavčana zdolal ešte začiatkom júna na Odložilovom memoriáli v Prahe. Informáciu priniesli organizátori podujatia prostredníctvom tlačovej správy.

Organizátori mítingu v šamorínskom komplexe x-bionic sphere zverejnili aj mená ďalších zahraničných účastníkov podujatia. Na 400 m sa predstaví Brit sudánskeho pôvodu Rabah Yusif s osobným maximom 44,54 s, šiesty z MS 2015 v Pekingu a bronzový na 4 x 400 m z MS 2015 a 2017.

Na 400 m prekážok sa v Šamoríne ukáže štvrtý z OH 2016 v Riu de Janeiro a bronzový z ME 2018 írsky reprezentant Thomas Barr s osobným rekordom 47,97 s. Barr v roku 2018 triumfoval na mítingu P-T-S.

Druhá pyrenejská etapa pre Slovinca Pogačara, Peter Sagan nebodoval, ale zostal v zelenom drese

Medzi oštepármi by mal štartovať Petr Frydrych, v mužskom kladive Grék Hristos Frantzeskakis a na 800 m žien Britka Shelayna Oskanová-Clarková. Na 100 m prekážok žien bude súperkou Stanislavy Škvarkovej aj 26-ročná Britka narodená v USA Cindy Ofiliová, štvrtá z OH 2016 v Riu.

Na 55. ročníku mítingu P-T-S by malo štartovať približne 110 atlétov z 20 krajín, chýbať nebudú ani najlepší Slováci – okrem Volka a Škvarkovej aj Šimon Bujna, Martin Kučera, Matej Baluch, Matúš Bubeník, Tomáš Veszelka, Marcel Lomnický, Matej Tóth, Iveta Putalová, Gabriela Gajanová, Emma Zapletalová, Lucia Vadlejch, Martina Hrašnová či Mária Katerinka Czaková. Viacerí z nich sa už v utorok 8. septembra predstavia na Zlatej tretre v Ostrave.

Ronaldo sedel na tribúne bez masky, neskôr si ju nasadil. Nechýbal nám, vravel tréner Portugalska Santos

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info