fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
KOMENTÁRE

Mafiánsky štát na čele s Matovičom a Čaputovou (Slavěna Vorobelová)

Fikcia / Fotokoláž (via Shutterstock / TASR)

Mafiánskym štátom nás označil nemecký denník Die Welt presne 3. septembra 2020. To nie je vtip.

V čase, kedy je prezidentkou Slovenska progresívna Zuzana Čaputová a premiérom „obyčajný slušnočlovek“ Igor Matovič, predsedom parlamentu etalón morálky Boris Kollár, ministrom hospodárstva Richard Sulík, ktorý rád raňajkuje a dohaduje voľbu generálneho prokurátora priamo s Kočnerom, obvineným z viacerých trestných činov. A mohli by sme takto pokračovať.

Die Welt konkrétne uviedol: „Šok je veľký, poznatok jednoznačný: Slovensko je tiež mafiánsky štát. Vitaj v klube.“ Bolo to v deň, kedy súd vyniesol zatiaľ neprávoplatný rozsudok v kauze Kuciak. Podotýkam, že rozsudok vyniesli sudcovia na základe spisu, teda faktov a nie na základe želania, pocitov a verejného nátlaku istých politických a novinárskych kruhov.

Slovensko však už dávno nie je mafiánskym štátom, je skôr štátom, kde je dovolené a možné úplne všetko. Napríklad aj to, že prezident SR je zachytený na videu  s pochybnými osobami s mafiánskou minulosťou a nič sa nedeje.

Alebo, že predseda parlamentu bol „kamoš“ s Piťovcami, ktorý má rád ženy, veľa žien, ale aj tie, ktoré sú vlastne od narodenia mužmi.

Slovensko je podľa nemeckých médií tiež „mafiánsky štát“

Vrcholoví predstavitelia štátu nie tak dávno boli označení za plagiátorov, no nikto z nich neodstúpil, aj keď po odchode Andreja Danka volali všetci z nich? Hotové vzory slušnosti a morálky zastávajúce vysoké ústavné funkcie. Kde inde je toto možné, ak nie na Slovensku?! Dokonca ani v Kolumbii občania nedovolili, aby sa najznámejší narkobarón Pablo Escobar politicky angažoval, kdežto na Slovensku pašerák drog  môže byť aj predsedom parlamentu.

Exprezident Kiska sa ani netajil a verejne vyhlasoval kade tade po svete, že Slovensko je mafiánsky štát.  Vedel asi prečo z vlastnej skúsenosti. Len toto označenie sa bude niesť so Slovenskom pravdepodobne dlho. Po tom, čo sa udiala vražda novinára a jeho snúbenice, začala vlna protestov, došlo k rekonštrukcii vlády a vtedajší premiér Róbert Fico pod tlakom médií a verejnosti odstúpil. Nič neobvyklé v demokratických krajinách. ALE, mal odstúpiť alebo nemal odstúpiť, keď dlhoočakávaná zmena je v nedohľadne a zjavne ani nepríde? Presviedča nás o tom súčasná vláda každým dňom.

Žiadne systémové riešenia, ad-hoc hasenie problémov, finančne podporujúc skôr banky či opozíciu v Bielorusku ako vlastných občanov, uzatvárajúc rámcové zmluvy v miliónoch eur pre „našich“ ľudí, pričom ekonomika padá na kolená a nezamestnaných pribúda každým dňom. Nominácie stolárov, podnikateľov, pochybných bakalárov, proste jedným slovom „odborníkov“ na vysoké štátne funkcie či prijímanie, podľa opozície protiústavných zákonov, ako je „Lex Lipšic“ či ten „špicľovací“ už nie je ničím nezvyčajným, ani prekvapivým. Zrazu stačí len PREPÁČTE?!

Matovič sľuboval eurofondy, ale zatiaľ nepredstavil nič konkrétne

Ale, kde sú protesty verejnosti a liberálne média dnes? Teda po vynesení rozsudku vo vzťahu ku Kočnerovi a Zsuzsovej? Viete si predstaviť, čo by nasledovalo, ak by takýto rozsudok „NEVINNÍ“ vyniesol senát Špecializovaného trestného súdu v Pezinku v rámci ostro sledovaného procesu za čias vlády Róberta Fica?!

Námestia by boli plné Šeligov, Matovičov, Kiskov, hercov a divadelníkov, progresívnych a slušných ľudí! Celá liberálna kaviareň by sa šla zblázniť. A kde sú dnes?! Dnes už ich protesty a spravodlivosť, slušnosť, morálka nezaujíma? Nie, majú svoje postavenie a funkcie. Čoby zvolávali a volali po protestoch, veď počkáme si. Počkáme si rok, dva, tri…. hádam aj nové voľby prídu skôr ako spravodlivosť, po ktorej tak všetci tí „slušní“ ľudia vo vláde volali.  Dokonca by si možno Šeliga znovu odskočil na ďalšiu politickú indoktrináciu do USA

PS: Mafia vlastne asi nevymrela, mafia tu je, ale je ukrytá za drahé obleky, biele košele a kravaty. Je sofistikovanejšia. Už sa jej nehovorí mafia, ale vláda a politici. Preto treba byť v strehu a nenechať sa manipulovať médiami a vládnymi politikmi. Kauza Kočnergate javí všetky znaky vybavovania si účtov medzi znepriatelenými mafiánskymi klanmi, kde obeťami sú v konečnom dôsledku nevinní občania.

Covid – upevnenie moci alebo ochrana populácie?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info