HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Británia je pravdepodobne na dobrej ceste ku kolektívnej imunite

imunita kolektívna covid koronavírus
Ilustračný obrázok © Shutterstock

Takmer 3 milióny ľudí v Anglicku majú protilátky proti koronavírusu

Zdravotnícki predstavitelia v piatok oznámili pozitívny vývoj v britskej bitke proti Covid-19, pričom nové štatistické údaje odhalili, že takmer tri milióny ľudí v Anglicku si vyvinuli protilátky proti koronavírusu, informuje portál RT.

Nová analýza uskutočnená Úradom pre národnú štatistiku (ONS) zistila, že ak by boli všetci v krajine testovaní, asi každý 17 človek v Anglicku by mal protilátky proti vírusu, ktorý si vo Veľkej Británii vyžiadal viac ako 40 000 životov.

Posledný prieskum domácností naznačuje, že asi 2,7 milióna ľudí v Anglicku si vyvinulo určitý stupeň imunity voči Covid-19. To predstavuje asi 6 percent populácie.

Rozsiahly ruský výskum naznačuje, že Covid-19 nemôžete dostať dvakrát

Údaje tiež zistili, že v priemere medzi 19. a 25. augustom sa nakazilo koronavírusom 2000 ľudí denne. Je to zhruba v súlade so štatistikami z predchádzajúcich týždňov.

Nové údaje ONS prichádzajú iba jeden deň po tom, čo nová štúdia zistila, že testovanie protilátok môže podhodnocovať počet ľudí, ktorí boli predtým infikovaní. Výskum publikovaný v British Medical Journal uviedol, že rozsiahle prieskumy nemusia zaznamenať všetkých, u ktorých sa vyvinula imunitná odpoveď na túto chorobu.

Ruská vakcína mala v počiatočnej fáze testovania účinok u všetkých pacientov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info