fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Rozsiahly ruský výskum naznačuje, že Covid-19 nemôžete dostať dvakrát

covid
Ilustračný obrázok © Shutterstock

Po tvrdeniach o dvojitých nakazeniach, ktoré boli sprevádzané s úzkosťou okolo Covid-19, ruskí vedci tvrdia, že nie je možné ochorieť dvakrát na Covid-19, ak nemáte žiadne sprievodné choroby, ako sú alergie, cukrovka a obezita, informuje portál RT.

Ako informoval denník Kommersant, vedci v súkromnom laboratóriu DNKOM vyšetrili 1 512 ľudí z ruských miest Moskva, Rjazaň, Kursk a Nižnevartovsk a dospeli k záveru, že po 74 dňoch pozorovania neexistuje šanca, že by väčšina ľudí znova ochorela na Covid-19.

Štúdia ukázala, že druhá infekcia môže postihnúť iba pacientov so zdravotnými problémami, ako sú alergie, cukrovka, autoimunitné ochorenia a obezita. Covid-19 môže navyše infikovať aj ľudí, ktorí užívajú významné dávky protizápalových liekov, pretože tieto lieky potláčajú imunorezistenciu.

24. augusta sa muž z Hongkongu dostal do medzinárodných správ, keď mu bolo potvrdené, že bol znovu infikovaný vírusom Covid-19, štyri a pol mesiaca po prvej diagnostike. Druhýkrát bol muž úplne bez príznakov. Podobné správy pochádzajú z celého sveta vrátane Ruska, ale žiadne z týchto tvrdení nebolo potvrdené.

Covid – upevnenie moci alebo ochrana populácie?

Podľa Alexandra Gintsburga, šéfa moskovského inštitútu epidemiológie a mikrobiológie Gamaleya, je opätovná infekcia možná, a aj v tom prípade, ak má niekto Covid-19 bez akýchkoľvek väčších príznakov.

„Rozhodne si nevytvoria imunitu a musia byť zaočkovaní,“ vysvetlil a dodal, že „budú chorí druhý alebo tretíkrát a budú trpieť v rovnakej forme.“

Ruský prezident Vladimir Putin 11. augusta oznámil, že krajina zaregistrovala prvú vakcínu Covid-19 na svete, ktorá má byť širokej verejnosti k dispozícii od januára 2021.

Tvrdenia Nemecka o Navaľnom by mohli byť odôvodnením vopred naplánovanej protiruskej „reakcie“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info