HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Za zhodenie dieťaťa a ženy pod vlak nepadol žiaden trest. Súd nariadil Afričanovi liečenie

Žena sa pozerá na kvety a sviečky položené pri trati 7, kde zahynul 8-ročný chlapec pod kolesami vysokorýchlostného vlaku ICE na hlavnej železničnej stanici vo Frankfurte 1. augusta 2019 po tom, ako ho na koľaje sotil neznámy Afričan / TASR/AP

Afričan, ktorý vlani podstrčil ženu s dieťaťom na hlavnej stanici vo Frankfurte pred prichádzajúci vlak, bude dlhodobo umiestnený na psychiatrickej liečebni. Rozhodol o tom nemecký súd. Žene sa podarilo pred prichádzajúcim rýchlikom uniknúť, osemročný chlapec zomrel, informuje portál iDnes.

Eritrejec nie je podľa psychiatrického posudku kvôli duševnej chorobe trestne zodpovedný, preto nebol obžalovaný. Prokuratúra sa však snažila dosiahnuť jeho dlhodobého umiestnenia v psychiatrickom zariadení, pretože ho považuje za nebezpečného, čo sa jej teraz podarilo.

Populárny spevák (†29) natočil vlastnú smrť v živom prenose! Rozdrvil ho vlak (VIDEO)

Muž, ktorý žil od roku 2006 vo Švajčiarsku, kde o päť rokov neskôr získal trvalý pobyt, sa vedľa matky so synom pokúsil zhodiť do koľajiska ešte 78-ročnú ženu. Po čine ušiel, ale svedkovia ho prenasledovali, takže ho následne polícia mohla zadržať.

Až do roku 2019 bol považovaný za príklad úspešnej integrácie, potom ale u neho nastal náhly obrat správania, ktorý bol pripočítaný duševnej chorobe. Kvôli psychickým problémom bol už pred útokom v starostlivosti lekárov.

Desať hodín znásilňovali maloletých chlapcov na cintoríne. Majú švédsky horor na svedomí migranti?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info