fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
EKONOMIKA ZAHRANIČIE

Ruský ekonóm varuje pred úsporami v dolároch

Ilustračné foto / Pixabay

Michail Deljagin predpovedá „zlomový september“ a radí uložiť úspory do rubľov, eur, švajčiarskych frankov a investičného zlata. Uviedol portál Riafan.ru.

Rusi by si mali ponechať úspory v rubľoch, eure alebo investičných zlatých minciach. Takto im radí známy ruský ekonóm Michail Deljagin. Je presvedčený, že zatiaľ nemožno v plnej miere pochopiť a posúdiť hĺbku súčasných zmien v ekonomike.

„Nejde len o globálnu depresiu. Sme doslova svedkami zmeny sociálneho systému a samotného spôsobu života každého jedného človeka. V takej situácii teda existuje iba jedna stratégia šetrenia peňazí, a to maximálny konzervativizmus,“ cituje ekonóma Telegramový kanál Abbas Djuma.

„Čakajú nás komplikované časy“ – varuje nemecká kancelárka

Ekonóm dospel k záveru, že v súčasnosti je výhodnejšie ukladať úspory skôr v rubľoch ako v amerických dolároch. Návrat dolára do stavu „bezpečnej rezervnej meny“ bude možný iba v prípade dočasného posilnenia. To by sa podľa neho mohlo stať, keby ďalšie prezidentské voľby v USA vyhral demokratický kandidát Joe Biden.

Deljagin označil za najvhodnejšie pre ukladanie úspor euro a švajčiarsky frank. „Bolo by rozumné previesť úspory do týchto mien pred koncom kalendárneho roka. Ale v tomto prípade by ste nemali očakávať veľa hotovosti. Investície do zlatých investičných mincí alebo super produktívnych jednoduchých technológií zasa prinesú dividendy. Ak však chcete do týchto aktív investovať, musíte mať dostatočne veľké úspory,“ uviedol Deljagin. Zároveň varuje, že v tejto oblasti je veľa podvodníkov.

Deljagin už pred časom predpovedal svetovej ekonomike doslova „zlomový september“. Podľa neho sa „o osude“ niekoľkých veľkých štátov rozhodne práve počas nasledujúceho mesiaca roka 2020. Vrátane Ruska.

Snaha Taiwanu o zaistenie obchodnej dohody s USA pravdepodobne nahnevá Čínu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info