fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
EKONOMIKA ZAHRANIČIE

Putin prehlásil, že Rusko má už najhoršie hospodárske problémy za sebou

Ruský prezident Vladimir Putin. FOTO TASR/AP

Ruský prezident Vladimir Putin tvrdí, že krajina už prekonala vrchol hospodárskych problémov spôsobených pandémiou Covid-19 a pripravila pôdu pre hospodárske oživenie budúci rok, informuje portál RT.

V rozhovore pre televízny kanál Rossiya 24 prezident uviedol, že kľúčové makroekonomické ukazovatele krajiny sú stabilné aj napriek dôsledkom koronavírusovej krízy. Nízka úroveň inflácie a rastúce zásoby zlata podľa Putina ponúkajú ešte viac dôkazov o tom, že národné hospodárstvo je na ceste k oživeniu.

„Verím, že vrchol našich problémov prešiel a dúfam, že sa postupne začneme zotavovať,“ uviedol. „Rusko sa príliš nelíši od ostatných krajín sveta – myslím si, že naše oživenie bude zabezpečené budúci rok,“ dodal Putin.

Zatiaľ čo niektoré predpovede očakávali, že ruská ekonomika sa tento rok zníži o viac ako osem percent, podľa Putinových analytikov bude pokles oveľa nižší, medzi 5 a 6 percentami – v súlade s očakávaným poklesom svetovej ekonomiky. Podľa Putina je to výsledok včasných vládnych opatrení na obmedzenie problémov vyplývajúcich z krízy.

Rusko žiada od USA vysvetlenie uvalenia sankcií na jeho výskumné inštitúcie

Prezident upozornil, že napriek ťažkostiam v tomto roku Rusko naďalej posilňovalo zásoby zlata a devízové ​​rezervy. Podľa najnovších údajov centrálnej banky má v súčasnosti na devízových rezervách 590,2 miliárd dolárov.

„Toto vytvára ďalší bezpečnostný vankúš. Nie je to všeliek na všetky choroby, ale je to dôležité,“ uviedol prezident a dodal, že podniky dávajú vláde dôveru, že bude schopná pokryť svoje rozpočtové potreby a plniť sociálne záväzky.

Lukašenko požiadal Putina o vytvorenie záložnej policajnej jednotky

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info