fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Úrady práce začnú od 1. septembra prijímať žiadosti o príspevky na udržanie zamestnanosti za august

Ilustračné foto: SITA/Branislav Bibel

Na podanie júlového výkazu, resp. žiadosti s výkazom pri príspevku na udržanie zamestnanosti v rámci Prvej pomoci majú samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) čas do 31. augusta tohto roka.

Zamestnávatelia môžu o júlové príspevky na mzdy zamestnancov požiadať do konca septembra. Výkazy a žiadosti za august môžu záujemcovia zasielať od 1. septembra tohto roka od 12:00. V tlačovej správe to uviedlo ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny.

„SZČO môžu o finančnú pomoc v rámci opatrenia 2 žiadať o príspevky za august do 30. septembra 2020,“ informoval rezort práce. Zamestnávatelia žiadajú o príspevky v rámci opatrenia 1 a 3A alebo 3B do 31. októbra 2020. „Pripomíname, že zamestnávatelia môžu pri čerpaní pomoci prestupovať aj medzi opatreniami 3A (kurzarbeit) a 3B (pokles tržieb), aby si vybrali, čo je pre nich výhodnejšie,“ upozorňuje ministerstvo.

NAKA prijala trestné oznámenie MŽP v súvislosti s poskytovaním právnych služieb

Všetci žiadatelia o príspevky prvej pomoci sú podľa ministerstva povinní označiť priestory pracoviska, kde pracujú osoby podporované v zmysle dohody o poskytnutí príspevku, plagátom vo formáte A3 zverejnenom na www.upsvr.gov.sk. Plagát informuje o tom, že aktivity sa realizujú vďaka pomoci EÚ z prostriedkov Európskeho sociálneho fondu.

Úrady práce, sociálnych vecí a rodiny vyplatili doteraz zamestnávateľom a SZČO viac ako 521 miliónov eur. Použili sa na mzdy zamestnancov a podporu činnosti živnostníkov. Ďalších viac ako 10 miliónov eur poslalo ministerstvo zamestnancom, ktorí zostali bez príjmu. Tí dostali SOS dotáciu. „Mnohým sme pomohli opakovane, niekoľko mesiacov po sebe,“ dodáva rezort.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info