fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

AKTUALIZOVANÉ: Na Slovensku v nedeľu potvrdili 68 prípadov koronavírusu

koronavirus covid
Ilustračný obrázok © Shutterstock

V nedeľu potvrdili 68 pozitívnych prípadov ochorenia COVID-19.

Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk. Od prepuknutia ochorenia sa tak na Slovensku nakazilo už 3 424 ľudí.  Nepribudlo žiadne úmrtie, vyliečilo sa päť ďalších pacientov. Počet ľudí, ktorí prekonali koronavírus, tak stúpol na 2 153.

Správa bola aktualizovaná dňa 14.8.2020 o 10:25.

Ako uviedlo Ministerstvo zdravotníctva SR na svojej webovej stránke, v nedeľu urobili laboratóriá 929 testov. Celkový počet ukončených laboratórnych testov je takmer 314-tisíc. Najviac nových prípadov eviduje okres Bratislava, potvrdili tam 41 infikovaných. V okrese Michalovce pribudlo šesť prípadov, zhodne po tri prípady majú okresy Senec a Nové mesto nad Váhom. Dva pozitívne testy boli v okresoch Prešov, Piešťany, Hlohovec a Košice. Po jednom prípade zaznamenali v okresoch Trnava, Trenčín, Komárno, Dunajská Streda, Bardejov, Považská Bystrica a Malacky. Je medzi nimi 28 žien a 40 mužov vo veku od 3 do 89 rokov.

V nemocniciach je s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň hospitalizovaných 60 ľudí, z nich potvrdené ochorenie má 40 pacientov. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti sú štyria ľudia, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebujú traja pacienti. Počet aktívnych prípadov na Slovensku je aktuálne 1 238.

MIMORIADNE: Streľba v kolibe na Štrbskom Plese

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info