HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Koronakríza postupne znižuje počet cudzincov pracujúcich na Slovensku

Ilustračné foto - TASR

Koronakríza znižuje počet cudzincov pracujúcich na Slovensku. Kým ku koncu februára tohto roka u nás pracovalo 78,2-tisíca občanov z iných krajín, ku koncu júla sa ich počet postupne znížil na 73,9-tisíca. Medziročne pritom na Slovensku minulý mesiac pracovalo o 971 cudzincov viac. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Najpočetnejšou skupinou cudzincov pracujúcich na Slovensku sú naďalej Ukrajinci. V júli ich na slovenskom trhu práce ubudlo 107, čím sa celkový počet Ukrajincov pracujúcich u nás znížil na 21,3-tisíca. Počet Srbov pracujúcich na Slovensku minulý mesiac klesol o 184 osôb na 12,2-tisíca. Spomedzi občanov z krajín Európskej únie bolo na Slovensku najviac Rumunov, ktorých u nás pracovalo 8,1-tisíca, nasledovali Česi s 5,9-tisíca pracovníkmi a na treťom mieste boli Maďari, ktorých za prácou na Slovensko prišlo 5-tisíc.

Vyše štvrtina cudzincov na Slovensku pracovala ku koncu júla tohto roka v Bratislave. V piatich okresoch hlavného mesta Slovenska bolo totiž zamestnaných 20,7-tisíca cudzincov. Nasleduje okres Trnava, ktorý v rovnakom období zaevidoval 7,6-tisíca zamestnaných cudzincov. Úrad práce v Malackách vykázal 3,3-tisíca pracujúcich občanov pochádzajúcich z iných krajín. Naopak, len desať cudzích štátnych príslušníkov pracovalo na konci júla v okrese Medzilaborce.

MIMORIADNE: Streľba v kolibe na Štrbskom Plese

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info