fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO ŠPORT

Slovan Bratislava možno v piatok odohrá duel Ligy majstrov na Faerských ostrovoch

ŚK Slovan Bratislava. FOTO - TASR

Duel 1. kola kvalifikácie futbalovej Ligy majstrov 2020/2021 medzi domácim tímom KÍ Klaksvík z Faerských ostrovov a slovenským šampiónom ŠK Slovan Bratislava sa predsa možno uskutoční. Európska futbalová únia (UEFA) totiž napriek problémom „belasých“ s pozitívnymi osobami na koronavírus duel zatiaľ oficiálne nezrušila a dokonca na svojom webe zverejnila aj zostavy oboch súperov. Duel by sa mal začať o 18.00 h SELČ.

Podľa webu UEFA.com zastupujúci tréner Slovana Szilárd Németh pošle na hraciu plochu od úvodu túto zostavu: Michal Šulla – Martin Hubert, Mitch Apau, Adam Laczkó, Lucas Lovat – Dávid Holman – Erik Daniel, Dejan Dražič, Samuel Lavrinčík, Alexander Tóth – Boris Cmiljanič. Medzi náhradníkmi figurujú Tomáš Rybár, Ibrahim Rabiu, Adam Matoš, Dávid Strelec, Adam Jackuliak, Patrik Haramia a Vasil Božikov. Ide o hráčov z „náhradnej“ výpravy Slovana, ktorá na Faerské ostrovy priletela vo štvrtok.

Pôvodne sa mal zápas hrať v stredu od 20.00 h SELČ, no po prílete do dejiska stretnutia lekári diagnostikovali koronavírus u jedného človeka z výpravy Slovana, konkrétne sa ochorenie COVID-19 potvrdilo u člena realizačného tímu. Miestne úrady následne rozhodli, že výprava slovenského šampióna má dve možnosti – odcestovať domov alebo zostať v karanténe.

Kapitán Manchestru United Harry Maguire skončil na dovolenke v putách!

Po stretnutí so zástupcami Európskej futbalovej únie (UEFA) padlo rozhodnutie, že Slovan môže na zápas nastúpiť, avšak v náhradnom termíne a s úplne iným tímom, aký sa vtedy nachádzal na Faerských ostrovoch. Vedenie Slovana preto vyslalo do dejiska náhradný tím. V novej výprave „belasých“ bolo sedem hráčov A-tímu, ktorí sa nedostali do pôvodnej nominácie.

Na Faerské ostrovy odleteli aj deviati juniori. V druhej výprave Slovana sa po prílete do krajiny objavil pozitívny prípad na koronavírus, daná osoba sa potom podrobila opakovanému testu tiež s pozitívnym výsledkom. Definitívne rozhodnutie zostalo na ramenách Európskej futbalovej únie (UEFA), ktorá súťaž organizuje. Postupujúci z dvojice KÍ Klaksvík, ŠK Slovan Bratislava by mal už počas nasledujúceho týždňa nastúpiť na pôde švajčiarskeho mužstva Young Boys Bern v 2. kole kvalifikácie LM.

Hamšík mal radosť z prvého gólu, ale len malú. Jeho mužstvo po šiesty raz prehralo

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info