HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Sledovať občanov je nová dogma

sledovanie covid korona vírus mobil aplikácia apka
Ilustračný obrázok © Shutterstock

Je podľa Vás nevyhnutné sledovať pohyb všetkých občanov aj za cenu potenciálneho porušenia ústavných práv?

Sledovanie občanov cez mobily by bolo dobrým riešením, tvrdí podpredseda vlády pre ekonomiku a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS). A tvrdí to aj napriek tomu, že podľa neho by išlo o obmedzovanie slobody. Takto vyzerá „Sloboda a Solidarita“ v praxi.

Z toho vyplýva, že sloboda by pre občanov nemala existovať ani len podľa strany, ktorá ju má v názve. V podstate sa tak Sulík pomaly postavil za všetky tie Matovičove opatrenia, ktoré obmedzovali počas veľkonočných sviatkov aj pohyb ľudí z okresu do okresu, a proti ktorým toľko protestoval.

Samozrejme, ľudia nie sú všetci zodpovední a aktívne nenahlásia napríklad pobyt v rizikových krajinách. Ale sledovať ich pohyb pomocou stopovania mobilných telefónov zaváňa až príliš totalitnými praktikami. Je smutné teraz, po tom ako sme sa zbavili Fica, konštatovať, že toto si nedovolila dokonca ani jeho vláda!

Kotleba, komsomolci a ohrozená zvrchovanosť Slovenska

„Vtipné“ na tom je, že práve opozícia zrazu nachádza súzvuk s prezidentkou, ktorá im inak ale vôbec nie je po chuti. Ale práve tá opozícia a aj hlava štátu majú pravdu. Je nevyhnutné sledovať pohyb všetkých občanov? Aj za cenu potenciálneho porušenia ústavných práv? Kúsok po kúsku nás obmedzujú na slobode a nemá to konca a už ani Ústava nestačí!

Jeden podobný zákon takto už stroskotal a rieši ho teraz ústavný súd. Ale u tejto vládnej garnitúry to na nejakú prílišnú slobodu, nedajboh demokraciu, zjavne nevyzerá. Stále si idú len to svoje (alebo lepšie povedané to tvrdohlavo Matovičove), čo dokazuje aj zákon o voľbe generálneho prokurátora.

Sľubovali nám viac peňazí, viac demokracie, viac občianských slobôd. A po nástupe do vlády robia presný opak! Premiér riadi krajinu (a aj pandemickú komisiu) cez facebookové statusy. Ak upozorňuje na možné porušenie ústavnosti najvyššia hlava štátu,  je podľa neho iba zlá a nejaké porušenia pravidiel (diplomovky, prihrávky zákazok kamarátom) sú už v podstate štandard. A ešte aj tí, ktorí sú akože ZA ĽUDÍ, kolaborujú tíško proti ľuďom a všetko Matovičovi napokon aj tak odkývu.

Vitajte na „novom a lepšom“ Slovensku….

Kto vládne Amerike? Biely dom alebo Silicon Valley? (Valentin Katasonov)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info