HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Rakety zasiahli iracký vojenský tábor Taji v ktorom sú aj koaličné jednotky vedené USA

Ilustračná fotografia zachytáva príslušníkov irackých bezpečnostných síl ako vystreľujú raketu na pozície militantov Islamského štátu (IS) / TASR AP)

Najmenej dve neriadené rakety dopadli do irackej vojenskej základne Taji, v ktorej sú umiestnené americké jednotky, uviedli miestne médiá, ktoré sa odvolali na armádu krajiny. Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne informácie o poškodení alebo možných obetiach, informuje portál RT.

Tábor Taji, ktorý sa nachádza asi 27 km severne od irackého hlavného mesta, sa v sobotu dostal pod raketový útok. Iracké vojsko potvrdilo miestnym médiám, že boli vystrelené najmenej dve rakety.

Aj keď neboli dostupné žiadne správy o škodách alebo obetiach, nepotvrdené snímky, ktoré sa šíria po internete, naznačujú, že útok mohol na základni vyvolať požiar.

Základňa Taji, ako aj ďalšie vojenské tábory používané koalíciou vedenou USA, sa v posledných mesiacoch opakovane dostali pod útok. K najhoršiemu takémuto incidentu došlo v marci, keď boli na základni usmrtení dvaja americkí a britskí vojaci, zatiaľ čo zranených bolo tucet ďalších zamestnancov vrátane irackých vojakov.

Reťazec útokov na zariadenia, v ktorých sú umiestnené americké jednotky, vyvolala začiatkom januára vražda najvyššieho iránskeho generála Gásema Solejmáního.

Afrika je zamorená americkými vojenskými zložkami

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info