fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Na Slovensku v sobotu pribudlo 47 prípadov nákazy novým koronavírusom

koronavirus covid
Ilustračný obrázok © Shutterstock

Z ochorenia sa doteraz zotavilo 1969 pacientov.

V sobotu (15. 8.) na Slovensku pribudlo 47 prípadov nákazy novým koronavírusom. Laboratóriá vykonali 2013 testov. Celkovo krajina doteraz eviduje 2902 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid-19.nczisk.sk.

Pozitívne testovaní boli vyšetrení v okresoch Bratislava (12), Senec (5), Prievidza (4), Trenčín (4), Prešov (3), Trnava (3), Michalovce (2), Skalica (2), Poprad (2), Nové Zámky (1), Galanta (1), Pezinok (1), Sabinov (1), Bánovce nad Bebravou (1), Trebišov (1), Dunajská Streda (1), Humenné (1), Vranov nad Topľou (1) a Nitra (1). Je medzi nimi 26 mužov a 21 žien, sú vo veku od 6 do 89 rokov, uvádza ministerstvo zdravotníctva na sociálnej sieti.

V nemocniciach je hospitalizovaných 53 pacientov s potvrdeným ochorením COVID-19 alebo podozrením, ochorenie bolo potvrdené u 37 osôb. Na jednotke intenzívnej starostlivosti sú dvaja pacienti, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebujú štyria pacienti. V sobotu sa nikto z nového koronavírusu nevyliečil. Z ochorenia sa doteraz zotavilo 1969 pacientov. Počas piatka nepribudlo žiadne úmrtie pacienta na nový koronavírus. Slovensko tak stále eviduje 31 úmrtí.

Slovenský „agrobarón“ s Jánom Sabolom kupujú farmu v Rusku

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info