HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Vláda rozdá na odmenách pracovníkom v prvej línii v boji proti korone 50 miliónov

Na snímke zľava predseda vlády SR Igor Matovič a štátny tajomník ministerstva financií SR Marcel Klimek počas tlačovej konferencie na Úrade vlády SR v Bratislave 14. augusta 2020. FOTO TASR - Dano Veselský

Odmenu vláda rozdelí medzi zdravotné sestry, policajtov, vojakov a pracovníkov domovov sociálnych služieb.

Ľudia, ktorí boli v prvej línii v boji proti pandémii koronavírusu, dostanú od štátu odmenu 50 miliónov eur. Ako informoval na piatkovej tlačovej besede premiér Igor Matovič, odmena bude rozdelená medzi zdravotné sestry, policajtov, vojakov a pracovníkov domovov sociálnych služieb.

Rezortní ministri by sa teraz do týždňa mali dohodnúť komu aká odmena bude udelená. „Predpokladám, že odmena pre jedného pracovníka by mohla byť medzi 300 až 500 eur,“ povedal Matovič.

Predseda vlády sa rozhodol odmeniť spomínaných zamestnancov aj vďaka tomu, že slovenská ekonomika nepadla tak „hlboko“ ako sa očakávalo. Slovenská ekonomika zaznamenala v druhom štvrťroku 2020 prepad o 12,1 %, pričom priemer EÚ bol na úrovni 15 %.

Slovensko si tak podľa premiéra Igora Matoviča polepšilo oproti prvému polroku, kedy vládla vláda Petra Pellegriniho, pretože za prvý kvartál bol priemerný prepad ekonomiky EÚ -2,4 % a Slovensko zaznamenalo prepad o 3,6 % a bolo za priemerom EÚ.

Poslanec ĽSNS E. Kočiš mal pozitívny test na koronavírus

„Mojím cieľom bolo minimalizovať ekonomické škody spôsobené pandémiou ochorenia COVID-19. Sme exportná ekonomika, preto sme vystavení veľkému ekonomickému prepadu. Náš cieľ bol naplnený. Dokázali sme ochrániť ekonomiku, pretože sme zaznamenali lepšie výsledky v dôležitých ukazovateľoch ako predchádzajúca vláda za prvý kvartál. Percento nezamestnanosti sme si oproti marcu prakticky udržali. Čo sa týka prepadu priemyslu, tam sme boli v EÚ-28 v marci tretí od konca, za jún máme výsledok lepší ako priemer EÚ. Navyše, Slovensko sme ochránili aj z medicínskeho hľadiska. Toto je výsledok 100 dní nášho vládnutia,“ povedal Matovič.

Remišová ide proti B. Kollárovi aj I. Matovičovi

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info