HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Neustávajúce protesty v Bielorusku si vyžiadali dialóg

Ilustračný obrázok, Bielorusko aktuálne / TASR (AP)

 Bieloruský minister zahraničných vecí Uladzimir Makej dnes v súvislosti s kontroverznými prezidentskými voľbami, ktoré sa konali v nedeľu 9. augusta, povedal:  „Bielorusko je pripravené na konštruktívne a objektívne rozhovory so svojimi zahraničnými partnermi.“

Vo vyhlásení kancelárie šéfa bieloruskej diplomacie sa uvádza, že minister Makej v telefonickom rozhovore so svojím švajčiarskym náprotivkom Ignaziom Cassisom uviedol: „Bielorusko je pripravené na konštruktívny a objektívny dialóg so svojimi zahraničnými partnermi o všetkých otázkach týkajúcich sa udalostí v Bielorusku.“ Informovala o tom agentúra AFP.

Od vyhlásenia výsledkov nedeľných volieb sa v Bielorusku konajú protestné akcie, na ktorých dochádza k potýčkam medzi ich účastníkmi a bezpečnostnými zložkami. Došlo k tisíckam zatknutí a úteku prezidentskej protikandidátky Svitlany Cichanouskej do Litvy. Demonštranti nesúhlasia so zverejnenými výsledkami prezidentských volieb, podľa ktorých s veľkou prevahou zvíťazil dlhoročný prezident Alexandr Lukašenko. Vzhľadom na to, že do volebných miestností nebol povolený prístup pozorovateľom a výsledky volieb boli spochybnené, má posledná európska diktatúra určite čo vysvetľovať.

Teheránu hrozí výbuch väčší ako v Bejrúte. Varovanie hovorí o „VODÍKOVEJ BOMBE“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info