HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Novú prácu si hľadajú štyria z desiatich Slovákov, tvrdí personálna agentúra

Ilustračné foto - TASR

Až 17 percent Slovákov si intenzívne hľadá prácu. Ďalších 26 percent sa rozhodlo svoju prácu zmeniť a zisťuje si možnosti na trhu.

Vyplýva to z analýzy pracovného trhu, ktorú na Slovensku pripravila personálna agentúra Grafton Recruitment. Prácu si tak počas koronakrízy hľadá o 14 percent viac ľudí, ako pred jej začiatkom v marci tohto roka.

Firmy, ktoré chcú prebrať zamestnancov od konkurencie, to budú mať podľa personálnej agentúry podstatne ťažšie. „V týchto dňoch je otvorených novým ponukám len 33 percent zamestnancov, od marca ich počet poklesol až o 11 percent,“ uvádza sa v tlačovej správe.

Hegerovmu poradcovi sa sypú lukratívne zmluvy so štátom

Slováci menia svoje návyky aj pri spôsobe, ako si hľadajú prácu. Služby personálnych agentúr v tomto roku využíva už viac ako 40 percent záujemcov o prácu, tvrdí personálna agentúra Grafton Slovakia.

Personálna agentúra Grafton Slovakia vznikla v roku 2004 a v súčasnosti pôsobí v Bratislave, Nitre, Košiciach, Prešove a Žiline. Je súčasťou Gi Group. Svojim lokálnym aj medzinárodným klientom, ako i uchádzačom o prácu ponúka služby v oblasti náboru, dočasného pridelenia zamestnancov a talent manažmentu či rôznorodých HR riešení.

Pripravuje tiež riešenia outsourcingu alebo kompletné zaistenie servisu náboru riadením celého procesu ako hlavný dodávateľ.

Porušenia etiky sa podľa komisie dopustil aj ďalší prokurátor

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info