HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Matovičovci „prihrávajú“ svojim

korupcia
Ilustračný obrázok © Shutterstock

„Kamaráti“ získavajú zákazky, lebo majú dôveru od vládnych činiteľov.

Minister financií Eduard Heger sa s právnikom Michalom Miškovičom zoznámil ešte na pôde hnutia OĽaNO, ako opozičnej parlamentnej strany. Advokátskej kancelárii sa ale s nástupom OĽaNO do vlády odrazu začalo mimoriadne dariť v štátnych zákazkách.

Pripomína vám to niečo?

Áno, v tomto prípade pravdepodobne ide o klasický model, kedy straníci prihrávajú svojim „verným“ lukratívne kšefty. Samozrejme, že sa to ešte nedá porovnávať s kauzou okolo advokáta Radomíra Bžána, ktorému štát počas minulej vlády priklepol za jeho právnické služby v arbitráži s talianskou spoločnosťou Enel tučnú odmenu najmenej 64 miliónov eur. Ale na začiatok je to už teraz pre Miškovičovu firmičku slušný objem.

Miškovičova kancelária totiž – zatiaľ – získala „len“ tri rámcové zmluvy dosahujúce spolu celkovú hodnotu prevyšujúcu 820-tisíc eur. Ale princíp je rovnaký. „Kamaráti“ získavajú zákazky, lebo majú dôveru od vládnych činiteľov.

Lojzova Fatva proti Igorovi a populizmus predvolebných sľubov

V čom je potom rozdiel? V Sume?

V tejto vláde si zajvne Matovič myslí, že keďže ide o jeho kamarátov, tak je to akože všetko transparentné. V tomto prípade však treba zvážiť aj informáciu, že v marci 2018 bol tento „Hegerov“ protežovaný právnik predmetom trestného podania. Podľa bývalého ministra zdravotníctva Tomáša Druckera údajne ponúkal svoje konzultačné služby dodávateľom zdravotníckej techniky, podľa ktorých si pýtal 15 percentnú províziu z predaja, plus stotisíc eur mesačne za to, „že to vybaví“.

Nuž, keď máte správnych známych, vybaviť sa dá kdečo. Napríklad miesto prednostu na okresnom úrade, alebo nejaké zákazky.

„Transparentnosť“ tejto vláde rozhodne nechýba. Lebo rovnako okato prihrávajú iba a len „svojim“ ľuďom a ešte sa tvária, ako nebohý Paška.

Vyhraj voľby a môžeš čokoľvek…

Nuž, o korupcii je ešte asi skoro hovoriť, lebo ju treba najskôr dokázať a potom aj náležite odsúdiť a potrestať. Toho sa však od Matovičovej vlády asi nedočkáme,. Keď totiž  príde na čelo Generálnej prokuratúry hlavný „inkvizítor“ Lipšic, nebudeme môcť hovoriť už asi ani o tomto…

Premiér sa hrá na Jamesa Bonda, myslí si Ľ. Blaha

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info