HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER KRIMI SLOVENSKO

NAKA zasahuje pri akcii Šašovia, súvisí s extrémizmom (aktualizácia)

Ilustračný obrázok - facebook - Polícia Slovenskej republiky

Od utorkového skorého rána na viacerých miestach celého Slovenska zasahuje Národná kriminálna agentúra (NAKA) proti extrémizmu.

Informuje o tom Polícia SR na sociálnej sieti. Ide o akciu s krycím názvom „Šašovia“, ktorá podľa polície prebieha aj v susednej krajine.

Policajti nešpecifikovali o akú krajinu ide. „V súvislosti s páchaním extrémistickej trestnej činnosti sme zadržali deväť osôb,“ uviedla polícia. V súčasnosti ešte prebiehajú procesné úkony, preto ďalšie informácie poskytne polícia neskôr.

Aktualizované 11.8. o 10.48. hod:

Podľa informácií TV Markíza vykonali elitní policajti prehliadky bytov a nahrávacieho štúdia.

Medzi zadržanými majú byť aj známe mená. „Prvým je už Rastislav Rogel. Údajne u neho mali nájsť zberateľské predmety s nacistickou a hitlerovskou tematikou. Medzi zadržanými má byť aj Marek Viršík, bubeník a manžér kapely Horkýže Slíže,“ píše portál tvnoviny.sk.

Banášov román „Prebijem sa! Štefánik“ vyšiel v USA

Aktualizácia 11.8. o 13.45.hod.:

„Dozor v tomto prípade bude vykonávať prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). K úkonom, ktoré v súčasnosti vykonáva polícia, sa nebudeme vyjadrovať. Môžeme potvrdiť, že bolo zadržaných osem členov extrémistickej skupiny,“ reagovala pre TASR hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Medzi zadržanými, ako potvrdili TASR viaceré zdroje z prostredia orgánov činných v trestnom konaní, je aj spevák extrémistickej skupiny Krátky proces a herec Rastislav R. Podľa televízie Markíza sa u neho mali nájsť zberateľské predmety s nacistickou a hitlerovskou tematikou.

Rastislava R. a spoluobžalovaného Drahomíra Č. v júni 2014 senát Krajského súdu v Bratislave oslobodil spod obžaloby v kauze bitky v bratislavskom klube Obluda, ktorá sa odohrala v roku 2008. Dvojica bola pôvodne obžalovaná z trestného činu výtržníctva a prečinu podpory a propagácie skupín smerujúcich k potlačeniu základných práv a slobôd.

Mikuláš Černák sa priznal k 14 vraždám

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info