HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO ŠPORT

Sersen sa snaží nehľadieť na to, kto je majiteľom Slovana, uvítal by výpomoc hráčov zo zámoria

Michal Sersen. FOTO - TASR

Pre skúseného obrancu Michala Sersena bude sezóna 2020/2021 už štrnásta v službách slovenského hokejového klubu HC Slovan Bratislava. V organizácii zo Zimného štadióna Ondreja Nepelu sa nedávno zmenila vlastnícka štruktúra, čo pozorne vnímal aj 34-ročný rodák z Gelnice. Snaží sa však výraznejšie sa tým nezaťažovať a sústredí sa predovšetkým na hokejové záležitosti.

„O predaji Slovana sa hovorilo už dlhšiu dobu, bol som pripravený. Z pohľadu nás, hráčov, je však dôležité predovšetkým urobiť si stopercentne svoju prácu v tréningoch a zápasoch a nehľadieť na to, kto je vlastníkom klubu,“ povedal na webe hockeyslovakia.sk Michal Sersen a vyjadril sa aj k informácii, že po príchode nového majiteľa Rudolfa Hrubého by sa mali vyrovnať všetky záväzky. „Dlhy sú v štádiu riešenia a čakáme už na finále,“ dodal.

Slovan zatiaľ neuzavrel káder na nový ročník. Mohlo by sa tak stať približne mesiac pred začiatkom Tipsport ligy. Keďže v zámorí sa budúca sezóna začne neskôr ako zvyčajne, Slovanu by aspoň v niekoľkých zápasoch mohli pomôcť aj hráči z NHL a AHL – Roman Durný, Marián Studenič či Marko Daňo. „Viem, že budú s nami trénovať. Neviem, ako majú postavené zmluvy. Ak by však nastúpili za nás, bolo by to skvelé. Sú to kvalitní hokejisti, ktorí môžu priniesť kvalitu pre naše mužstvo i celú ligu,“ zakončil Michal Sersen.

Koniec Pavla Nedvěda v Juventuse? Zachrániť ho môže iba výhra v Lige majstrov!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info