HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Muž v pondelok šoféroval opitý, v stredu ho odsúdili a prišiel o auto

Ilustračné foto - TASR

Opitého 39-ročného šoféra, ktorý riadil auto napriek zákazu činnosti, prichytili v pondelok (3. 8.) policajti z oddelenia vo Veľkých Kapušanoch v okrese Michalovce.

Sudca okresného súdu ho v stredu (5. 8.) odsúdil k úhrnnému trestu odňatia slobody v trvaní osem mesiacov s odkladom na skúšobnú dobu v trvaní 30 mesiacov. „Zároveň mu bol uložený trest zákazu viesť motorové vozidlá všetkých druhov na doživotie a trest prepadnutia veci, čo je v danom prípade motorové vozidlo zn. Opel, ktoré riadil v zákaze činnosti a pod vplyvom návykovej látky,“ informoval Jaroslav Ličák z Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach.

Pri kontrole v pondelok dopoludnia vodičovi dychovou skúškou namerali v prepočte 1,25 promile alkoholu. Policajti následne zistili, že muž z Michalovského okresu riadil auto napriek tomu, že mu bol trestným rozkazom súdu uložený trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá všetkých druhov po dobu troch rokov.

Poverený príslušník policajného zboru ho obvinil z prečinov marenia výkonu úradného rozhodnutia a ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, pričom muža umiestnili do cely policajného zaistenia. Súd ho v stredu uznal vinným z uvedenej trestnej činnosti.

Kolíková vymenovala Hrubalu za predsedu Špecializovaného trestného súdu

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info