HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

V Bratislave sa môže vyskytnúť povodeň (aktualizácia)

Na snímke situácia na rieke Dunaj na petržalskom brehu po kulminácii v Bratislave v piatok 7. júna 2013. Pohľad na zaplavené Tyršovo nábrežie. FOTO TASR - Štefan Puškáš

Na rieke Dunaj v Bratislave hrozí povodeň.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre hlavné mesto výstrahu prvého stupňa, ktorá platí do štvrtka (6. 8.) 7.00 h.

„Vzhľadom na už spadnuté zrážky v nemeckom a rakúskom povodí Dunaja očakávame v hornej časti na slovenskom úseku v Bratislave a na dolnej Morave v Devínskej Novej Vsi prechod do kulminácií v hodnotách nad prvým stupňom povodňovej aktivity,“ uvádza SHMÚ na webovej stránke.

Prvý stupeň výstrahy upozorňuje na jav, ktorý môže podľa hydrológov spôsobiť relatívne malé nebezpečenstvo a škody na majetku menšieho rozsahu. Môže sa vyskytnúť aj niekoľkokrát do roka.

Zničený prístav aj zásoby pšenice. Výbuch v Bejrúte si vyžiadal minimálne stovku obetí a tisícky zranených (foto)

Aktualizované 5.8 o 14.10. hod.:

Momentálne je podľa SHMÚ hladina Dunaja na nemeckom a rakúskom úseku v poklese po kulmináciách. „Na jeho slovenskom úseku očakávame kulmináciu dnes popoludní, a to v Devíne približne na úrovni 635 centimetrov a v Bratislave približne na úrovni 665 centimetrov. Prechod do pozvoľného poklesu predpokladáme zajtra v skorých ranných hodinách,“ napísali meteorológovia na sociálnej sieti.

V nasledujúcich dňoch sa opätovné vzostupy hladín na Dunaji neočakávajú, keďže dochádza k ustávaniu zrážok.

Vlna bude podľa SHMÚ postupovať do dolnej časti slovenského úseku, pričom kulminácie v Komárne očakávajú meteorológovia vo štvrtok (6. 8.) predpoludním a v Štúrove popoludní, „a to pod úrovňami stupňov povodňovej aktivity“.

AKTUÁLNE: Bývalá štátna tajomníčka Monika J. zostáva vo väzbe

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info