HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Pokazili sme si to

Fikcia / Fotomontáž (via Shutterstock, TASR)

Treba si priznať, že sme v ostražitosti poľavili až priveľmi a nadýchli sa tej slobody až príliš. Spolu s koronavírusom…

Za utorok pribudlo takmer 50 nakazených, čo je najviac od začiatku júla. Pozitívne testovaných bolo 30 žien a 19 mužov vo veku od 4 do 73 rokov. Problém je, že pribúdajú už aj mladšie ročníky s ťažkým priebehom.

Ak si do toho uvedomíme, že len v okrese Nové Mesto nad Váhom je v karanténe 300 ľudí, malo by nám docvaknúť, že situácia začína byť opäť vážna. Iste, sú aj dni, kedu pribudnú nakazení rádovo v jednotkách, ale trend začína byť opäť nepríjemný. Veď do zoznamu nebezpečných krajín nás už dokonca zaradila aj Ukrajina.

Je pritom dobre, že opatrenia sa prijímajú zatiaľ na lokálnej úrovni. Vláda na centrálnej úrovni zatiaľ situáciu veľmi nerieši, lebo veď sú dovolenky. Ale je dosť možné, že sa čoskoro objaví nejaký premiérov status, ktorý nám zruší veľkú časť slobody.

Dusičnan amónny, ktorý vraj vybuchol v Bejrúte, pochádzal z ruskej lode

Tej slobody, ktorú sme využili na masívne cestovanie a stáli tesne za sebou v hodinových radách na lanovku vo Vysokých Tatrách. Bez odstupov, veľa ľudí bez rúšok. Podobne to vyzeralo v akvaparkoch.

Pritom si stačí spomenúť, ako sme počas Veľkej noci nemohli ani len cestovať z okresu do okresu. Nechceme volať po sprísnení opatrení, ale ak to takto pôjde ďalej, určite prídu. Nikto predsa nechce opäť zatvorené školy, zatvorené reštaurácie a premiérove úvahy o blackoute.

Aj keď ten sa snaží hodiť problém na prezidentku Čaputovú, pravda je, že ak sa bude situácia takto vyvíjať ďalej, opäť budeme mať na dennodennom poriadku nejaké nové zákazy, či už sa nejaký mizerne pripravený zákon prijme alebo nie.

Preto si treba radšej priznať, že sme v ostražitosti poľavili až priveľmi a nadýchli sa tej slobody až príliš. Spolu s koronavírusom…

HOAX: Zuzana Čaputová nepovedala, že chce vojnu s Ruskom

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info