HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Mladý Slota chce zmeny a rehabilitáciu poctivých členov SNS

Pavol Slota. Foto - facebook

Podľa Pavla Slotu Andrej Danko stranu SNS „vykastroval a svojou činnosťou ju naďalej ťahá ku dnu“.

„Od svojho detstva sa považujem za SNS-áka a naše logo s orlicou pre mňa znamená oveľa viac ako len značku “nejakej strany“. Pre mňa je to symbol, ktorý mám a vždy budem mať vypálený v srdci.“ V rozhovore pre topky.sk to povedal Pavol Slota, ktorý má záujem prebrať vedenie strany po Andrejovi Dankovi.

Podľa neho je potrebné stavať na troch pilieroch – národnom, sociálnom a kresťanskom a pracovať aj na získaní nových mladších sympatizantov. „Pre mňa je to symbol, ktorý mám a vždy budem mať vypálený v srdci. A práve to mi krváca, keď vidím, ako ju Andrej Danko vykastroval a svojou činnosťou ju naďalej ťahá ku dnu,“ povedal o aktuálnej situácii v strane syn jej niekdajšieho predsedu Jána slotu.

Pavol Slota „zahodil“ stranícku knižku po tom, ako vylúčili zo strany jeho otca. Aj tak ho ale na post šéfa strany navrhla Okresná rada SNS v Žiline. Jeho prihláška do strany sa ale vraj mala „zaseknúť“ na predsedníctve.

SNS si má svojho predsedu voliť na sneme 12. septembra. Jedným z kandidátov na post predsedu mimoparlamentnej Slovenskej národnej strany (SNS) by mal byť exposlanec Národnej rady SR Radovan Baláž. Andrej Danko sa zatiaľ k opätovnej kandidatúre nevyjadril.

Na čele s Andrejom Dankom strana skončí, vyhlásil Anton Hrnko

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info