HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Izrael priznal letecký útok na ciele sýrskej armády

F-35A Izraelskej IDF / Wikipedia

Izrael sa v pondelok priznal, že uskutočnil vzdušný útok na vojenské ciele na juhu Sýrie. K náletu došlo iba deň po tom, ako izraelská armáda tvrdila, že zabránila teroristickému útoku na Golanských výšinách v blízkosti plota na hraniciach so Sýriou, informovala agentúra AFP.

Izraelská armáda vo vyhlásení uviedla, že jej stíhačky, bojové vrtuľníky a iné lietadlá zasiahli niekoľko cieľov vrátane pozorovateľských pozícií a základní sýrskych ozbrojených síl.

Sýrska štátna tlačová agentúra SANA priniesla správu, že neďaleko sýrskej metropoly Damask boli aktivované systémy protivzdušnej obrany. Izraelská armáda v pondelok informovala, že zabila štyroch mužov, ktorí sa v priestore pozdĺž bezpečnostného plota pozdĺž Izraelom okupovaného sektora Golanských výšin snažili nastražiť výbušné nálože. Táto časť Golanských výšin susedí s územím ovládaným Sýriou.

Nemeckí a francúzski výrobcovia zbraní chcú obmedziť využívanie amerických technológií vo vojenskej výrobe

Izraelské ozbrojené sily potvrdili, že zmieneným leteckým útokom na juhu Sýrie reagovali na incident na Golanských výšinách, ku ktorému došlo v nedeľu po 23.00 h miestneho času.

Agentúra AFP pripomenula, že napätie medzi Izraelom a Sýriou bolo veľké už pred týmto ozbrojeným incidentom. Napríklad 25. júla izraelské vrtuľníky zasiahli vojenské ciele v južnej Sýrii v odvete za paľbu z tohto územia smerom na Izrael.

Izrael za túto paľbu neobvinil priamo sýrske ozbrojené sily, uviedol len, že zodpovedná je damaská vláda.

Kaddáfího proroctvo sa stáva skutočnosťou – zahraničné mocnosti bojujú o líbyjskú ropu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info