HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Kyselica sa chce v NRSR venovať zákonom v gescii rezortu vnútra i spravodlivosti

Na snímke Lukáš Kyselica (OĽaNO) skladá poslanecký sľub počas ustanovujúcej schôdze Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) VIII. volebného obdobia 20. marca 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Michal Svítok

Lukáš Kyselica vylúčil informácie o tom, že by zasahoval do procesu výberov prednostov okresných úradov na východnom Slovensku alebo dosadzoval ľudí na pozície v polícii.

Lukáš Kyselica chce ako poslanec parlamentu za OĽANO presadzovať legislatívu, ktorá je v gescii rezortu vnútra, ale hlavne ministerstva spravodlivosti. Uviedol to na sociálnej sieti. Zopakoval, že z postu štátneho tajomníka ministerstva vnútra odchádza, aby nepolarizoval spoločnosť.

„Naďalej budem presadzovať to, čo som sľuboval pred voľbami, o čo som sa snažil aj v rezorte, aby boli uvedené do obehu tie správne zákony, či už v gescii Ministerstva vnútra SR, ale hlavne Ministerstva spravodlivosti SR. Na niektorých som participoval od začiatku a ako poslanec budem nakoniec aj pri ich schvaľovaní v NR SR,“ napísal na sociálnej sieti.

Vojenské spravodajstvo malo snahu o informácie z prostredia OĽaNO, myslí si Grendel (aktualizácia)

Kyselica zároveň vylúčil medializované informácie o tom, že by zasahoval do procesu výberov prednostov okresných úradov na východnom Slovensku alebo dosadzoval ľudí na pozície v polícii.

Kyselica odstúpil z funkcie štátneho tajomníka po zverejnení informácie, že počas volebnej kampane pred parlamentnými voľbami pôsobil vo Vojenskom spravodajstve (VS). Minulý týždeň prišiel na parlamentný brannobezpečnostný výbor, na otázky členov výboru však neodpovedal.

Viacerí poslanci namietali, že tento výbor nie je kompetentný riešiť otázky VS. Opozícia preto už avizovala iniciovanie Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti VS. Kyselicov kolega podpredseda parlamentu Gábor Grendel (OĽANO) súhlasí s tým, aby sa prípadom zaoberal výbor na kontrolu činnosti VS.

SaS je za zrušenie volebného moratória, podľa Sme rodina v praxi nemá zmysel

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info