HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Koalícia má vážne trhliny

Fikcia / Fotomontáž (via Shutterstock, TASR)

Je možné, že koaliční politici si konečne uvedomili, do akej pasce Matovičovi vliezli.

Europoslankyňa za SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová odkázala premiérovi, že by mal upustiť od „egocentrizmu a ufňukaných, emóciami nabitých statusov“. Navyše jeho správanie  v kauze diplomovka takmer priamo prirovnala k Andrejovi Dankovi.

Ďalšia koaličná „parťáčka“ Veronika Remišová (Za ľudí) sa zasa vyjadrila, že „vláda nie je ideálna. A jej stranícky súputnik Michal Luciak už otvorene hovorí o možnej spolupráci s Pellegriniho vznikajúcou stranou Hlas.

Klasicky vzadu sa drží Sme rodina, lebo veď kšeftov na stole je veľa kšeftov a najnovšie sa črtajú aj nejaké PPP projekty. Na zisky teda bude priestor.

Treba si uvedomiť, že je len päť mesiacov po voľbách a koaličníci už do seba začínajú kopať. Aj to len preto, že prvé tri mesiace riešili koronakrízu.

Prezidentka podpísala zmeny v rozpočte, schodok sa navýši na rekordných 12 miliárd eur

Je možné, že koaliční politici si konečne uvedomili, do akej pasce Matovičovi vliezli. Alebo je to len oneskorená reakcia na všetky jeho útočné statusy voči každému, kto sa odvážil mať iný názor. OĽaNO si totiž ide tvrdohlavo svoje, či už ide o interrupcie, voľbu generálneho prokurátora, alebo ekonomiku, ktorá vďaka jeho predstaviteľom ide čím ďalej, tým viac, dolu vodou.

Ale šanca, že by sa toto náhodné nesúrodé zoskupenie zrazu pohádalo až do miery, ktorá by bola neudržateľná, je momentálne malá. Lebo veď treba založiť štátnu IT firmu, podosadzovať kamarátov na miesta šéfov okresných úradov, alebo zvoliť si „priateľského“ šéfa generálnej prokuratúry.

Trhliny v koalícii tak zacelia peniaze a vplyv na dôležité funkcie. Občania zatiaľ môžu čakať akurát tak prebyrokratizovanú štátnu pomoc a ďalšie výlevy premiéra na sociálnej sieti.

Aroganciou amaterizmus neprekryješ

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info