HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

V austrálskom štáte Viktória zavádzajú pre koronavírus extrémne tvrdé opatrenia

Premiér austrálskeho štátu Viktória Daniel Andrews. Foto: SITA/AP/Andy Brownbill

Nočný zákaz vychádzania, pohyb len v okruhu piatich kilometrov od domu. To sú najnovšie opatrenia pre zamedzenie šírenia koronavírusu v jednom z austrálskych štátov.

V štáte Viktória vyhlásili pre koronavírus výnimočný stav. Premiér austrálskeho štátu Viktória Daniel Andrews tam vyhlásil pre šírenie nového koronavírusu výnimočný stav. Zároveň oznámil rad nových obmedzení pre Melbourne a iné oblasti, ktoré začnú platiť od nedeľňajšej noci.

Od 20:00 do 5:00 miestneho času bude v Melbourne, hlavnom meste štátu, platiť zákaz vychádzania. Obyvatelia mesta budú môcť nakupovať a cvičiť len v okruhu piatich kilometrov od ich domovov. Študenti v štáte zase prejdú na domácu výučbu a jasle budú zatvorené. Andrews vysvetlil, že v pondelok oznámia ďalšie opatrenia týkajúce sa pracovísk a budú zahŕňať aj uzavretie niektorých odvetví.

Na Slovensku v sobotu pribudlo sedem nakazených novým koronavírusom

Od soboty podľa Andrewsa pribudlo v štáte 671 nových prípadov nákazy koronavírusom, vrátane siedmich úmrtí. Vo Viktórii plynule stúpajú počty infikovaných aj úmrtí v dôsledku ochorenia COVID-19 už šesť týždňov.

V štáte Nový Južný Wales v nedeľu potvrdili prvé úmrtie súvisiace s koronavírusom po viac ako mesiaci. Celkovo Austrália ráta 17 895 prípadov nákazy a 208 úmrtí, uvádzajú štatistiky Johns Hopkins University. Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky coronavirus.jhu.edu/map.html.

Päť mocností, ktoré nesú osobitnú  zodpovednosť za zachovanie civilizácie (Jurij Rubcov)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info