HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Grendel aj Pellegrini sú za povinné očkovanie proti koronavírusu

Peter Pellegrini. Foto TASR Ján Krošlák

Gábor Grendel (OĽaNO) by za návrh novely interrupčného zákona poslankyne Anny Záborskej zahlasoval aj v prípade, že už by v ňom nedošlo k žiadnym úpravám.

Očkovanie proti koronavírusu – aspoň pre najrizikovejšie skupiny – by malo byť povinné. Zhodli sa na tom v relácii Na telo plus podpredsedovia parlamentu Peter Pellegrini (vznikajúca strana Hlas) a Gábor Grendel (OĽaNO).

S ohľadom na priaznivý vývoj epidemiologickej situácie na Slovensku je možné usúdiť, že by u nás postačovalo dobrovoľné očkovanie, tvrdí hlavný hygienik Ján Mikas. Exmiminister zdravotníctva Raši hovorí, že očkovanie by pri vysokorizikových skupinách malo byť vysokoodporúčané.

Malo by byť očkovanie proti koronavírusu povinné? Zaočkovaní by mohli mať výhody

Grendel ďalej vyhlásil, že by za návrh novely interrupčného zákona poslankyne Anny Záborskej zahlasoval aj v prípade, že už by v ňom nedošlo k žiadnym úpravám. Podpredseda parlamentu za OĽaNO sa ďalej vyjadril, že až do doby, kým nebude definitívne uzatvorené jeho trestné stíhanie, nebude sa vyjadrovať k tomu, či by ašpiroval na miesto ministra vnútra, ktoré aktuálne zastáva Roman Mikulec.

Prokurátorka Krajskej prokuratúry v Bratislave zastavila trestné stíhanie  Gábora Grendela (OĽaNO), ktorý bol obvinený z vyzradenia bankového tajomstva Mariana Kočnera. Ten však podal sťažnosť, o ktorej sa ďalej rozhoduje.

Vojenské spravodajstvo malo snahu o informácie z prostredia OĽaNO, myslí si Grendel (aktualizácia)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info