HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Bývalého ministra zadržali pre podozrenie zo znásilnenia

znásilnenie
Ilustračný obrázok © Shutterstock

Britského poslanca a bývalého ministra z vládnucej Konzervatívnej strany zadržala polícia po tom, ako ho žena pracujúca v parlamente obvinila zo znásilnenia, sexuálneho napadnutia a nátlaku. Informovali o tom v noci na nedeľu televízia Sky News a agentúra AFP.

Metropolitná polícia politika nemenovala, vo vyhlásení však uviedla, že začala vyšetrovanie.

Podľa policajného vyhlásenia, muža – päťdesiatnika zadržali v sobotu dopoludnia „pre podozrenie zo znásilnenia“. V sobotu večer ho prepustili s podmienkou, že sa v polovici mesiaca znova polícii prihlási. Trestné oznámenie na politika spomína štyri prípady sexuálnych deliktov a napadnutia od júla 2019 do januára 2020, dodala polícia. Podľa informácií Sky News podala oznámenie mladá žena, ktorá pracuje v parlamente.

Správu o zadržaní nemenovaného exministra priniesli ako prvé noviny Sunday Times vo svojom internetovom vydaní v sobotu večer, keď bol ešte politik na policajnej stanici. Podľa tejto správy žena – dvadsiatnička najskôr o svojich obvineniach informovala straníckych predstaviteľov, následne sa obrátila na políciu.

Hovorca Konzervatívnej strany vo vyhlásení, ktoré citovala agentúra Press Association, uviedol: „Berieme všetky obvinenia tohto charakteru nanajvýš vážne. Keďže je táto vec teraz v rukách polície, bolo by nenáležité sa k nej ďalej vyjadrovať.“

Mestská rada mesta Seattle chce rozpustiť „rasistické“ policajné oddelenie a nahradiť ho systémom verejnej bezpečnosti, ktorý bude „vedený komunitou“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info